20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmen olarak görev almak isteyen adaylar tercih işlemlerini gerçekleştirdi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre

20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yüz binlerce adayın tercih yaptığı öğretmen alımı için tercihler, 28 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında alındı. Şimdi sıra sonuçlarda. MEB'den gelecek müjdeli haberi bekleyen öğretmen adaylarının atama sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı kesinleştirildi. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2019 MEB atama takvimi...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 28 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen 20 bin sözleşmeli öğretmen tercihlerinin atama sonuçları 8 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Atamalar, Bakan Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleştirilecek.

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacak.

Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecektir.

Mazerete Bağlı Atamalar

Açıklanan takvimde 2019 yılı öğretmenlerin mazerete bağlı, il içi ve iller arası yer değiştirme işlemlerine ilişkin süreç de yer aldı.

Buna göre, öğretmenlerin Ocak dönemi mazerete bağlı atamaları 18 Ocak'ta; Ağustos dönemi mazerete bağlı atamalar ise 29 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak.

İl İçi Yer Değiştirme Ne Zaman?

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemlerine ilişkin olarak; başvurular 21-24 Mayıs tarihleri arasında, atamalar 29 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

İller Arası Yer Değiştirme

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için başvurular 10-14 Haziran tarihleri arasında, atamalar ise 18 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Kaynak: Takvim

.

07 Şubat 2019 - Eğitim

urfanatik.com son bir ayda 526.210 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi