Ankara Patlamasında flaş gelişme...

Ankara'da 103 kişinin hayatını kaybettiği barış mitingi katliamı saldırganlarında Yunus Durmaz'ın saldırı emrini aldığı IŞİD Şeyhi

Ankarakatliamını planlayan Yunus Durmaz'ın evinde ele geçirilen belgelerde, eylem emriniIŞİD'inSuriyeŞeyhi İlhami Balı'nın verdiği ortaya çıktı.NTV'denGökhan Gerçek'in haberine göre 103 kişinin hayatını kaybettiğiAnkarasaldırısının ardındanIŞİDhücrelerinde ele geçirilen belgelerin çözümü tamamlandı.

SALDIRIDAN 4 GÜN ÖNCE İZİN ALMIŞLAR

NTV'nin ulaştığı yazışmalara göre,Ankarasaldırısının talimatı İlhami Balı tarafından 6 Ekim tarihinde yani saldırıdan sadece 4 gün önce verildi.

Durmaz, "Acil izin bekleyen ameller" başlığı altındaki yazışmada çok sayıda talep ve eylem planını Şeyh'le paylaştıktan sonra "Ankaramitingi için izin istedik. Bu en acil olanıydı. Bugünle beraber 4 gün kaldı. Buraya Türk kardeşi şehadet ettirmeye göndereceğiz" diyor.

(

IŞİD

'inTürkiyeyapılanmasının üyesi olduğu iddia edilen canlı bombalar Yunus EmreAlagözveÖmer DenizDündar saldırıyı birlikte gerçekleştirmişlerdi)

G-20 SALDIRISI PLANLAMIŞLAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma dosyasında yer alan örgüt yazışmalarında 15 Kasım'daAntalya'da yapılan G-20 Zirvesi'ni dönük eylem planları da var.

Başsavcılıkça deşifre edilerek önlenen saldırı planına göreIŞİDmilitanları gece eğlencelerinin yapıldığı 5 bin kişi kapasiteli balo salonunu hedef alacaktı. Bu eyleme dönük keşif ve saldırı talimatını veren isim de aynı:IŞİD'inSuriyeŞeyhi İlhami Balı.

PATRİOTLARI DA VURACAKLARDI

Balı, Yunus Durmaz'dan toplantının yapılacağı yere yakın bir eylem noktası bulunmasını ancak Türkler yerine yabancıların ağırlıkta olduğu bir yer olmasını istiyor. Bir başka yazışmada ise Yunus Durmaz, Şeyh Balı'danAmasya5. Ana Jet Üssü ileTürkiye'de konuşlu Patriot Hava Savunma Sistemleri'ne dönük eylem için izin istiyor.

SuriyeŞeyhi,AntepEmiri Yunus Durmaz'a canlı bombaların morallerini yüksek tutması için "Dikkat edin istişhadçılar (Canlı bombalar) çok bekleyince nefisyen yorulurlar" nasihatinde de bulunuyor

Kaynak: Haberler.com.

11 Aralık 2015 - Asayiş

urfanatik.com son bir ayda 529.776 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?