Kosgebden Sıfır Faizli İşletme Kredisi

Kosgeb 2017 yılı sıfır faizli işletme kredisi destek programının tanıtımı Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

mazlum
Haber albümü için resme tıklayın

Tanıtım toplantısına Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’yla birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan,Şanlıurfa Milletvekili Ahmet EşrefFakıbaba,Ticaret ve Sanayi Genel Müdürü UğurBüyükhatipoğlu,KosgebBaşkanı Recep Biçer, ilgili kurum temsilcileriyle sanayici, iş adamları ve işletmeciler katıldı.

ToplantıKosgebİl MüdürüİdrisErkeksoytarafından programa ilişkin verilenbrifinglebaşladı. Brifingin ardındanKosgebBaşkanı Recep Biçer, bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faizlerininKosgebtarafından karşılanacağını belirtti. Toplantıda konuşan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise; Şanlıurfa ve bulunduğu bölgedeilgili kuruluşların koordinasyonuylayatırımcılara doğru yönlendirmenin verilmesi gerektiğini belirtti. Şanlıurfa’nın sahip olduğu potansiyelin teşvik ve desteklerle canlandırıldığını sözlerine ekleyen Vali Tuna;kobilerede ağırlık verilmesiyle bölgesel kalkınmanın hızlanacağını kaydetti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan ise yaptığı konuşmada: “Bu tür toplantıları yapmaktaki amacımız hazırladığımız mevzuatlar acaba uygulanabilir mi değil mi bunu görmek, varsa eksikliklerimiz gidermektir” dedi.Konuşmasındainovasyon, araştırma ve geliştirme konularının önemine de değinen Müsteşar Aslan: “Üretmiş olduğumuz ürünü hem teknoloji kullanımı anlamında hem de teknoloji düzeyi olarak iyi bir noktaya çekersek o üründe size olan bağımlılık artacağı için satma noktasında da birim maliyeti yüksek olacaktır. Vereceğimiz desteklerle de bu konuda finansalsıkıntıları gidermek istiyoruz”şeklinde konuştu.

Toplantının devamında ise; katılımcıların konuya ilişkin soruları cevaplandırıldı.

07 Nisan 2017 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 513.441 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi