ÖZTÜRK, ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI YAYIMLADI

Şanliurfa Eğitimciler Derneği Başkani Ahmet Öztürk 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında

Şanlıurfa Eğitimciler Derneği 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü hazırladığı farklı bir basın metni ile kutladı. Dört farklı dilde atılan başlıklar ile hazırlanan basın metnini Şanliurfa Eğitimciler Derneği Başkani Ahmet Öztürk okudu.

Öğretmen ,Muallim, Mamoste, Teacher
"Hangi dilde hangi iklimde hangi coğrafyada bakarsanız bakın daima bir cefanın bir emeğin bir fedakarlığın büyüklüğü görülecektir. Toplumda da evvelce bunun bir karşılığı vardı.
-Ogretmen mi? Ooo büyük bilge adam Saygı duyulması sevilmesi gereken ilim adamı. Şimdilerde ise ne yazık ki saygınlığını yitirmek üzere olan,bazı veliler tarafından şikayet ile sürekli taciz edilen,fiziksel şidete maruz kalan,maaşın kadar konuş denilen ,kapı önlerinde bıçaklanarak öldürülen musibet adamın teki(!)
Birde atanamayan öğretmenlerimiz var yukarda saydığım ve sayamadığım tüm sorunlara rağmen içindeki eğitim aşkını öğrencilerine aktarmak isteyen. Yıllarca öğretmen olma hayali ve umuduyla dirsek çürüten son on yıldır yanlış eğitim politikaları yüzünden mağdur olmuş ama yara değil çare olmak isteyen eğitimci pırıl pırıl atanamayan öğretmenlerimiz var.
Evet Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Televizyonlarda 45saniye haber olunan,öğrencisi tarafından eli öpülen.bankalar tarafından düşük faizli kredi mesajları yollanan,devlet adamları tarafından sadece birgün hatırlanan gün, bugün.
Peki ne olmalı? Olması gereken ve mevcut durum arasında büyük fark derhal ortadan kaldırılarak öğretmenin itibarı ekonomik ve sosyal olarak tevdi edilmelidir.atanamayan öğretmenler atanmalı ve bundan böyle kalıcı ve yapıcı eğitim politikaları izlenerek büyük Türkiye olma yolunda yeni bir adım atılmalıdır. Untulmamalıdır kiMilletleri kurtaran yalnız ve ancak öğretmenlerdir.Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar başarılar dilerim" dedi.
Haber: Rıdvan ORTAKAYA

24 Kasım 2015 - Eğitim

urfanatik.com son bir ayda 986.998 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?