Siverek’te İmece Usulü İle Okullarına Kütüphane Kurdular

Siverek'te yeni kurulan kütüphanenin açılışını ilçe kaymakamı yaptı

Siverek ilçesinin Dicle mahallesinde bulunan, ilçenin yeni okullarından biri olan Mehmet Akif Ersoy İmam- Hatip Ortaokulu için yapılan çalışmalar sonucunda Şanlıurfa Büyük Şehir Belediyesi, Siverek İmam Hatipliler Derneği, Diyarbakır Kayapınar Belediyesi, okulun öğretmenleri tarafından, yapılan maddi ve malzeme yardımları sonucunda okula modern kütüphane kuruldu. Bağışlanan tüm kitaplar ve malzemeler okulun oluşturduğu bir komisyon tarafında hazırlanan liste doğrultusunda yapılmıştı.

Yeni oluşturulan kütüphanenin açılışını Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ile birlikte yaptı. Kaymakam Çiftçiler “kütüphanenin kuruluşunda emeği bulunan bağış yapan kişi ve kurumlara teşekkür ederek bu çalışmanı ilçede örnek olmasını temenni” etti.

Okul idaresi kütüphaneyle ilgili şu bilgilere yer verdi” Kütüphanemiz okul saatleri boyunca tüm teneffüslerde Türkçe öğretmenleri tarafından öğrencilere hizmet vermekte. Kitap alış verişleri bilgisayar programı ile yapılmakta olup kitap teslim etme 5 saniye, kitap alma 5 saniye gibi kısa sürede gerçekleşmektedir” açıklamasında bulunuldu.

15 Aralık 2018 Şanliurfa/ Siverek- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 745.662 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 36198716


Varnish cache server