Karadenizli Ve Şanlıurfalı Kadınlar Pazarda Buluştu

Güneydoğu Anadolu ile Karadeniz Bölgeleri arasında İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan  'Kardeşlik Projesi ' kapsamında Karadenizli

Video için play'e tıklayın

Yaşamın her alanında ortak dayanışma ve paylaşmayı hedefleyen projeler kapsamında bu kez “Karadenizli Girişimci Kadınlar ile “Şanlıurfalı Girişimci kadınlar” pazarda buluşarak kardeşliğe katkı sağladılar. Pazar kültürünü geniş tutmak amacıyla Karadenizli kadın girişimciler geldikleri kardeş şehir Şanlıurfa’daki kadın girişimcilerle kendi meşhur yöresel değerlerini Urfa’da kurdukları stantta tanıttılar. Şanlıurfa’da kurulan standı Şanlıurfa Valisin eşi Gülhan Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanın eşi Sema Çiftçi, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven,Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebakve Şanlıurfa’nın başarılı iş kadınlarından Cevahir Asuman Yazmacı ziyarette bulundular. Böylesi güzel projelerin sürekli var olması gerektiğini söyleyen Şanlıurfalı İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı, “Kadınların yüreklenmesi gerekiyor. Kadınların başaramayacağı hiçbir şey yok, görüyorsunuz zaten her şey apaçık ortada burada çok güzel kadınlarımız var." dedi.

“Kadınların Başaramayacağı Hiçbir Şey Yok”

Karadeniz’den Şanlıurfa’ya gelen girişimci kadınlarımız burada bugün Şanlıurfalı girişimci kadınlarımızla buluşturduklarına değinen, Cevahir Asuman Yazmacı, İnşallah Şanlıurfalı girişimci kadınlarımızda en kısa zamanda Karadeniz’e götürüp Karadeniz’de buluşturacağız. Bu programa vesile olanı yürekten kutluyorum. Çünkü birbirimizle tecrübe transferine ihtiyacımız var ve kadınların yüreklenmesi gerekiyor. Kadınların başaramayacağı hiçbir şey yok, görüyorsunuz zaten her şey apaçık ortada burada çok güzel kadınlarımız var. Güzel işleri başaran kadınlarımız var. Yeter ki, biz kadınlarımız destek ve güven verelim. İşte cesur kadınlar çok güzel şeyler başardılar. Bizim Urfa’dan da bu cesur yürekli kadınlarımızı Karadeniz’de onlarla buluşturacağız". diye konuştu.

“Kadınlar Pazarda Buluşuyor”

Öncellikle Urfanatik’e çok teşekkür ediyorum diyen Ahmet Külekçi, “Bugün burada çok güzel bir buluşma oldu, Karadeniz’den Trabzon’dan kadınlarımız geldiler. Urfa’da, Urfa’nın tam göbeğinde, Şanlıurfa kadim bir şehirdir, peygamberler şehri bu güzel şehirde olmaktan gerçekten mutluyuz. Trabzon’un kadınları gerçekten çok mutlu oldular hatta kendileri yöresel ürünlerini sergilediler. Urfa’daki kadınlar, sivil toplum kuruluşları ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in eşi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan’ın eşi ve kadın kolları ve diğer sivil toplum örgütleri hepsine çok minnettarız çok teşekkür ederiz. İçişleri Bakanlığımız başlatmış olduğu bu proje kapsamında biz güneydoğu ve Karadeniz kadınlarımızı buluşturuyoruz. Her anlamda öğrenciler, sivil toplum örgütleri, kadınlar, dernekler ve muhtarlar çok değerli bir buluşma elde ettik. Kadınlar pazarda buluşuyor ve çok iyi geçti çok iyi verimli geçti çok mutlu olduk değerli valimize, değerli büyükşehir belediyemize ve başkanımıza çok teşekkür ediyoruz sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmadığınız için. İnşallah başka projelerde yanınızda olacağız yine bu güzellikleri paylaşacağız. Biz ayrı tarafın balıklarıyız birlikte bütünlük için kardeşliğimizi birleştirme noktasında yapılması gereken bütün hususları yapıyoruz. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bakanımızın bu konuda emek verendiler herkesin tek bir amacı var. Biz terörle mücadele eden kardeşlik hukuku var ve hep birlikteyiz ve bu birlikteliği sağlamak içinde bütün denetimizi ortaya koyacağız ve herkese çok teşekkür ediyoruz. Ben bir kez daha Urfanatik aile birliğine ve bütün Şanlıurfa halkına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Trabzon’daki Pazar Kültürünü Güneydoğu’daki Kadınlarla Buluşturuyoruz”

Trabzon Yaşam Kadın Dernek Üyeleri, “Trabzon’daki Pazar kültürünü Güneydoğu’daki kadınlarla buluşturuyoruz. Bu projemizde İçişleri Bakanlığı, Trabzon İl Müdürlüğü ve Trabzon Anneler Derneğin ortaklığı ile yürüttüğümüz ve 3 ilde Pazar kurarak Trabzon’daki kadınların emeklerini tanıtılması kültür arasında bir ilişki yaratmak içinde bugün Şanlıurfa’dayız. Şanlıurfa’nın misafirperverliklerinden dolayı Şanlıurfa halkına çok teşekkür ediyoruz. Buradaki kadın dernekleriyle de birlikte stanttayız onların biberi, isotu, kurutulmuş sebzeleri, bizlerinde mısırı karalâhanası tereyağını ve peynirini buluşturduk burada. Biz bir yola çıktık güneydoğudaki kadınlarla buluşuyoruz ilk durağımız Gaziantep’ti oradan Şanlıurfa’ya geldik, Buradan Mardin’e geçerek birlikte beraber kadınlarla birlikte kültürlerini buluşturmak amacıyla projemiz içişleri bakanlığı ve arkadaşlarımız söylediği ortaklarımızla birlikte devam ediyoruz.” diye konuştular.

“Karadenizlileri Urfa’da Görmek Beni Çok Mutu Ettik “

Şanlıurfa Karadeniz’ler Onursal Başkanı Nuray Olguner “Sevgili hemşerilerimizi burada görmekten çok mutlu olduk ve onur duyduk tabi ki, bu sürekli olacağı için Şanlıurfa, Karadeniz kardeş şehir oldular. Bizde deniz görmüşüz Şanlıurfa deniz görmemiş yapıları kültürleri hemen hemen birbirine çok uyuyor. Hemşerilerimizi burada görmekten çok çok mutlu olduk tabi ki, çok bu kısa surede götürmemiz çok kısa olduğu için daha iyi ki, burada kalmasını çok çok istiyoruz." dedi.

“Biz Kardeş iliz “

Şanlıurfa Mezopotamya Kadın Dayanışma kooperatifi, “Karadenizli kadınlarımız buraya gelmiş biz zaten kardeş iliz onları burada misafir etmem bizi çok mutlu etti. Zaten buradaki kadınlarımızla sürekli dayanışım içerisindeyiz. Karadenizli kadınları Urfa’da görmek gerçekten bizi çok mutlu oluyoruz." dedi.

HABER:

AYHAN KESİCİ

19 Ekim 2018 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 529.776 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?