3 Aylık Bebeği Terör Sorgusuna Çağırdılar

ABD'nin Londra Büyükelçiliği'nin 3 aylık bebeği terör sorgusu için çağırdığı ortaya çıktı

İngiliz gazetesi Guardian'ın haberine göre, 3 aylık Harvey Kenyon-Cairns'in ailesi, bebekleriyle ilk yurtdışı sayehatleri için İngiltere'den

ABD

'nin Florida eyaletinin Orlando kentine gitmek istedi.

YANLIŞLIKLA 'EVET' KUTUSUNU İŞARETLEDİ

Harvey'in büyükbabası Paul Kenyon, torunu için ABD'nin 'Vize Feragat Programı' kapsamındaki ülke vatandaşlarının doldurduğu 'Seyahat Onayı Elektronik Sistemi' (ESTA) formundaki 'Terör, casusluk, kundaklama ve soykırım
aktivitelerinde hiç yer aldınız mı veya yer almayı düşünür müsünüz?' sorusunda, yanlışlıkla 'Evet' kutusunu işaretledi.

'BUNUN BASİT BİR HATA OLDUĞUNU ANLAMAMALARINA İNANAMADIM'

ABD'li yetkililerin torununun seyahat talebini reddetmesi üzerine yaptığı yanlışın farkına varan 62 yaşındaki büyükbaba Kenyon, 'Bunun basit bir yanlış olduğunu ve 3 aylık bir bebeğin kimseye zararı dokunmayacağını anlamamalarına inanamadım" dedi.

'BEBEK

BÜYÜKELÇİ

LİĞE ÇAĞIRILDI'

İngiltere'nin Cheshire bölgesindeki Poynton kasabasında yaşayan bebek, sorgulanmak üzere başkent Londra'daki büyükelçiliğe çağrıldı.

Bebeğin Londra'ya gitmesi 10 saat sürdü üstelik bu ailenin uçuş planı olan Manchester'dan Orlando'ya olan 9 buçuk saatlik yolculuktan daha uzun sürdü.

'GERÇİ BİRKAÇ DEFA BEZLERİNİ SABOTE ETMİŞ OLABİLİR AMA'

Sorgu sırasında torununun çok uysal olduğunu ve bir defa bile ağlamadığını kaydeden Kenyon, "Aslında onu sorguya turuncu bir tulumla götürmeyi düşünmüştüm ama büyükelçiliktekilerin mizah anlayışından emin olamadım ve vazgeçtim. Torunum tabii ki soykırım ya da casusluk gibi aktivitelerde yer almadı, gerçi birkaç defa bezlerini sabote etmiş olabilir ama büyükelçilikte bundan bahsetmedim" ifadesini kullandı.

'PAHALI BİR YANLIŞTI'

Yeni vizesi ailenin planladığı uçuş zamanına yetişmemesi nedeniyle torununun annesi ve babası ile kendilerinden birkaç gün sonra ABD'ye uçtuğunu söyleyen ve yaptığı yanlışın fazladan 3 bin sterline (yaklaşık 14 bin Türk lirası) mal olduğunu da dile getiren Kenyon "Gerçekten pahalı bir yanlıştı ancak ABD Büyükelçiliğinin bunu fark etmesini umuyordum. Zaten terörist olsanız ESTA formunda 'Evet'i işaretleyeceğinizi de sanmıyorum" dedi.

17 Nisan 2017 - Dünya

urfanatik.com son bir ayda 526.210 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?