ASPİM, 2015 yılını değerlendirdi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 2015 yılında gerçekleştirdikleri çalışmaları basın mensuplarıyla paylaştı.

Video için play'e tıklayın

Gülizar GÜLEBAK

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında basın mensuplarına kurumun 2015 yılında gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler ve 2016 yılında gerçekleştireceği faaliyetler hakkında bilgi verildi.

2015 yılı çalışmaları hakkında bilgi veren İl Müdürü Murat Demirkol, 2016 yılı içerisinde de faaliyetlerine ara vermeden devam edeceklerini dile getirdi.

Demirkol, Şanlıurfa’da bugüne kadar 31 bin 766 aileye çocuk yardımı yaptıklarını ve Şanlıurfa genelinde 4 bin 703 engelliye ise kimlik kartı verildiğini belirtti.

“HER ÇOCUĞUN AİLE SICAKLIĞINA İHTİYACI VAR”

Her çocuğun aile ortamına ihtiyaç duyduğunu ve bu nedenle koruyucu ailelerin önemli olduğunu aktaran Demirkol, koruyucu ailelerin artmasını istediklerini vurguladı.

Koruyucu ailelerde kalan çocukların her türlü ihtiyaçlarını ASPİM olarak karşıladıklarının altını çizen Demirkol şunları söyledi;

“Her çocuğun aile ortamına ihtiyacı vardır. Bu çocuklar için aile sıcaklığı ve aile ortamını sağlamak gerekiyor. Koruyucu aileye verilen ailelere denetim yapılıyor, danışmanlık eğitimi veriliyor. Denetim yapılan ailelerde sorun teşkil edildiğinde çocuğu tekrar kurumumuza geri getirebiliyoruz.”

EN FAZLA SOSYAL HİZMET KURUMU ŞANLIURFA’DA

En fazla Sosyal Hizmet Kurumunun Şanlıurfa’da yer aldığına değinen Demirkol, Birecik’te ve Akçakale’de Sosyal Hizmet Merkezi açmak için çalışma başlatacaklarını belirtti.

Demirkol, “Şanlıurfa’da 8 adet Sosyal Hizmet Merkezimiz yer alıyor. 2 Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz 2’de Umut evimiz var. Birecik’te ve Akçakale’de Sosyal Hizmet Merkezi açmak için çalışma başlatacağız. Türkiye geneline bakarsak en fazla Sosyal Hizmet Kurumu açan İl konumundayız” dedi.

SEVGİ EVİ YAPILACAK

Çocukların aile kavramını kazanmaları yönünde çalışmalarının aralıksız sürdürdüklerine değinen Demirkol Şanlıurfa’ya 10 adet sevgi evi yapılacağını aktardı.

Yapılacak Sevgi evlerinin 2016 yılının sonlarına doğru faaliyete geçeceğini söyleyen Demirkol, “Şanlıurfa’ya yapılacak sevgi evleriyle çocuklar aile ortamı görebilecek. İnşallah 2016 yılının sonlarına doğru evler faaliyete girecek” ifadelerini kullandı.

ERKEK ÇOCUKLARINA ÇODEM KURULACAK

Madde Bağımlılığının önüne geçmek ve tedavi sonrası rehabilitasyon eğitimini sağlamak için erkek çocuklara Çocuk Destek Merkezi (ÇODEM) kurulacak.

Kurulacak ÇODEM merkezinde Hobi bahçesi, Hobi havuzu ve hayvanat bahçesinin yer alacağını belirten Demirkol, 60 kişilik kapasiteli merkezin 2016 yılı sonlarında faaliyete geçeceğini söyledi.

ŞANLIURFA’DA HUZUREVİ TALEBİ AZ

Şanlıurfa’da huzur evi talebinin az olduğunu aktaran Demirkol, “Çok şükür kentimizde huzur evi açma talebi bir elin 5 parmağını geçmeyecek kadar az ama Gaziantep gibi çevre illerde huzur evleri dolmuş durumda bu nedenle Şanlıurfa’ya bir hur evi yapacağız” dedi.

13 Ocak 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 789.385 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?