Yeni yıla açlık grevi ile girdiler

Şanlıurfa KESK şubeler Platformu tarafından bazı bölgelerde yaşanan çatışma ve sokağa çıkma yasaklarına tepki göstermek amaçlı açlık grevine

Umut DELİ

Şanlıurfa KESK şubeler Platformu tarafından bazı bölgelerde yaşanan çatışma ve sokağa çıkma yasaklarına tepki göstermek amaçlı açlık grevine başladı.

Sendika şubesinde başlayan açlık grevine birçok STK’da destek verirken açlık grevinin ise 3 gün süreceği öğrenildi.

KESK Urfa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Keklik, yaptığı açıklamada: “Bölgemizde 7 Haziran sonrası barış masasını deviren devletçi zihniyet tüm muhalif kurumlara yaşam hakkı tanımadığı gibi sokağa çıkma yasakları ile 3 aylık bebekler katlediliyor.

Atılan her kurşunda, Çocuk, kadın, genç, yaşlı her ölümde, Mahalle sokaklarına giren tankların palet seslerinin kulaklarımızı sağır edercesine çoğalmasında, Sayısız ilçenin ve mahallenin tanklarla, toplarla, savaş uçaklarıyla abluka altına alınmasında, Boşaltılan her okulda, her yurtta, her hastanede, her kurumda, Sokağa çıkma yasaklarıyla, yüzbinlerce insanın “peşinen” açlığa, susuzluğa mahkum edilmesinde, Bırakın sokağa çıkmayı, evinin penceresinden bakan kim olursa olsun namluların hedefi haline gelmesinde, Yurttaşlık haklarını kullanamamaları bir yana, en temel hakları olan yaşama haklarının bizzat devlet tarafından ellerinden alınmasında, Devlet güvencesiyle savaşa sürüklenen yoksul çocuklarının çaresizliklerinde, Bir arada yaşama umudunun geçen her gün, her saat, yüreğimiz ağzımızda, kulağımız gelecek acı haberi beklerken endişemiz artıyor!

Bu savaşa dur demek için KESK Urfa Şubeler Platformu olarak 3 günlük dönüşümlü olarak “AÇLIK GREVİ ”ne başlıyoruz. Sürece bağlı olarak eylem ve etkinliklerimiz devam edecektir.” İfadelerini kullandı.

01 Ocak 2016 - Asayiş

urfanatik.com son bir ayda 492.200 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi