“Gelecek Turizmde" Konulu Seminer Düzenlendi

Harran Üniversitesi Halfeti Meslek Yüksekokulu ve Halfeti İlçe Kütüphanesi iş birliğinde 'Gelecek Turizmde” semineri gerçekleştirildi.

Halfeti Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan seminere Halfeti Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. M. Fatih KAYRAN ve Halfeti Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hülya ERASLAN konuşmacı olarak katıldı.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminerde konuşan; Öğr. Gör. M. Fatih KAYRAN, turizmin ülke ve bölge gelişimi için önemini vurgulayıp, turizm hedeflerine ulaşmak için yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Konuşmasının sonunda KAYRAN, Halfeti Meslek Yüksekokulu olarak, kurumlar arası iş birliği ile Halfeti ilçemizin sosyo-kültürel gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirtti.

Öğr. Gör. Hülya ERASLAN ise, turizmin ekonomik, sosyolojik, toplumsal, fiziksel, kültürel, siyasi etkilerinden bahsedip, turizm endüstrisinin ülke ekonomisindeki önemine vurgu yaparak, reklam ve tanıtım faaliyetlerinin turizme olumlu etkilerinden söz etti. Turizm istatistiklerine değinen ERASLAN, ülkemizi ziyaret eden turist sayısının fazla olmasına rağmen elde edilen gelirin düşük olmasının nedenlerinden bahsedip, geliri arttırmak için nelerin yapılması gerektiği hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Seminerin sonunda salonu dolduran katılımcı ve öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

12 Kasım 2019 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 472.707 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi