İNFAK DER’den Büyük Yardım

2003 Yılında Şanlıurfa'da kurulan Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği İnfak Der ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmaya

Suriye’de yaşanan savaştan dolayı Türkiye’ye gelen sığınmacılar başta olmak üzere, mazlum ve mağdurlara çeşitli yardımlar yapan İnfak Der, yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Dernek, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye sığınan Bayır Bucak Türkmenleri’ne, yaklaşık 3 ton gıda ve 50 bin adet içme suyu yardımında bulunurken, Şanlıurfa’da da tespit ettiği yaklaşık 15 bin ihtiyaç sahibi çocukları da giydirdi.

Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği İnfak Der’in yardım çalışmaları bununla da sınırlı kalmadı. Eyyübiye İlçesi Yenice Mahallesi ve Sancaktar Mahallesi’nde daha önce tespit edilen yoksul ailelere ısıtıcı ve gıda gibi yardım çalışmalarını da sürdürürken, bir aileye iki ton odun ve bir ailenin yıkılan evini de onardı.

Dernek Eğitim Çalışmaları Da Yaptı

Şanlıurfa’nın yerel derneği olan İnfak Der, hayırsever vatandaşlardan topladığı yardımlar ile Şanlıurfa’da 3 adet öğrenci evi kiraladı. Kiralanan evlerde çok sayıda öğrenci eğitimini sürdürürken, dernek tarafından açılan çeşitli kurslar ile de yaklaşık 120 bayan öğrenciye eğitim veriliyor.

Arakan’a Kurban Yardımı Da Yapıldı

Diyarbakır’daki hayırsever vatandaşlar ile temas kuran İnfak Der, topladığı bağışlar ile Arakan’a 370 kurbanlık koyun göndermeyi de ihmal etmedi.

Parlak: “Yerel Bir Dernek Olmamıza Rağmen Canlı Günler Geçiriyoruz”

Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği İnfak Der Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Parlak, yardım çalışmalarının hız kemeden devam edeceğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şanlıurfa’da yerel bir dernek olmamıza rağmen canlı günler geçiriyoruz ve sürekli hareket halindeyiz. Elimizdeki imkanlar çerçevesinde dil,din ve ırk ayrımı yapmadan mağdur ve mazlumlara yardım etmeye gayret gösteriyoruz. Hayırsever vatandaşların bize yaptığı bağışlar neticesinde, ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyoruz. Mesala geçtiğimiz Salı günü Siverek’in Karacadağ Bölgesi Gazi Köyü’nde yüz tane mont, yüz tane bot dağıttık. Köydeki birçok çocuğun terlikle okula gittiği haberini alınca oraya gittik. Ve yardım faaliyetlerimizi orada da sürdürdük” dedi.

Haber: RIDVAN ORTAKAYA


18 Aralık 2015 - Bilgi

urfanatik.com son bir ayda 523.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?