Birecik - Halfeti Yolu Trafiğe Açıldı

Birecik sahil yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle vatandaşların ve sürücülerin can ve mal güvenliği için Birecik - Halfeti yolu araç ve yaya trafiğine

Birecik Kaymakamlığının talebiyle, ilgili kurumların temsilcilerinden oluşan komisyonun, 10.09.2019 tarihinde Birecik sahil yolunda yaptığı incelemeler neticesinde oluşturulan raporda, kapalı olan Birecik - Halfeti yolunun araç ve yaya trafiğine gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması suretiyle kontrollü bir şekilde açılabileceği kararlaştırıldı.

Kararın ardından Birecik sahil yoluna gerekli uyarı levhalarının monte edilmesi, ilgili kurumlarca gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alınması ve İlçe Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya’nın incelemede bulunmasının ardından Birecik - Halfeti yolu dualar eşliğinde trafiğe açıldı.

Ancak ihaleyi alan firma ve ilgili kurumların Birecik sahil yolundaki çalışmaları devam edecek olup, dağ yamacının güvenli hale getirilmesi için yapılacak patlatma veya kaya düşme riski olan zaman dilimlerinde vatandaşların ve sürücülerin can ve mal güvenliği için risk ortadan kalkıncaya kadar yol trafiğe kapatılabilecek, yol güvenli hale geldiğinde ise tekrar trafiğe kontrollü bir şekilde açılacaktır.

13 Eylül 2019 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 470.020 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi