Urfa’da Kemoterapi Hastalarına resim dersi

Ankara Numune Hastanesi tarafından hayata geçirilen ‘Ayakta Kemoterapi Hastalarına Resim sanatı ile moral desteği' projesi Şanlıurfa'da tanıtıldı.

Umut DELİ

Ankara Numune Hastanesinin hayata geçirdiği ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ‘Ayakta Kemoterapi Hastalarına Resim sanatı ile moral desteği’ projesi Şanlıurfa’da hayata geçirilecek. Kemoterapi tedavisi gören hastaların moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında hastalara yağlı boya ve kara kalem resim çalışmasıyla destek sağlanacak. Proje kapsamında hastalar uzman resim sanatçılarıyla birlikte resim çalışması yapabilecek. Hastaların yaptıkları eserler ise düzenlenecek sergide satılarak proje için gelir sağlanacak. Projenin tanıtım toplantısı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı. Projeye destek veren Hastane yöneticilerinin de katıldığı toplantıda proje hastane çalışanları ve yöneticilere anlatıldı. Toplantıya Ankara Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Meral, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Veli Fahri Pehlivan ile hastane çalışanları katıldı.

Ankara Numune Hastanesinde 4 yıl önce başlattıkları proje sayesinde hastaların üzerlerinde olumlu etkiler tespit ettiklerini ifade eden Ankara Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, projeyi birçok ilde hayata geçirmek istediklerini belirterek şunları söyledi.

“Hastanede Kemoterapi şartlarımızı iyileştirdik. Hem ortamı daha sevecen hale getirdik hem de resim ve müzik sanatı gibi uygulamaları projemize dahil ettik. Gerçekten çok olumlu neticeler aldık. Biz hastanemizde 4 yıldır bu uygulamayı yapıyoruz. Yıl sonunda ortaya çıkan eserleri sergi ile satışa sunuyoruz. Bu projeyi burada da yürüteceğiz. Bu sınırlı bir alanda kalmayacaktır. Kanser tedavisinin her alanında bilgi paylaşımına vesile olacak bir çalışma ve güzel bir uygulamayı hep beraber yaşayacağız.

21 Aralık 2015 - Sağlık

urfanatik.com son bir ayda 745.641 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?