ASPİM, Çocuk İşçiliği İle Mücadele İçin Toplandı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü  ASP İl Müdürü Hasan Bilici başkanlığında Çocuk işçiliğinin önlenmesi için kurum personelleri ile

Aile ve SosyalPolitikalar İl Müdürü Hasan Bilici, Şanlıurfa’da çeşitli sosyal ve ekonomik sebeplerle aileleri veya başka gruplar tarafından sokakta halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde çalıştırılan, dilendirilen ve sokakta her türlü tehlike ile karşı karşıya kalan çocuklara ve ailelerine yönelik eğitim, sosyal yardım, danışmanlık ve rehberlik gibi çalışmaları yürüten sokakta çalıştırılan/dilendirilen çocukların son bulması için kurum personelleri ile bir araya geldi.

Saha çalışması sırasında tespitedilen vakıalara ilişkin götürülmesi gereken sosyal hizmet modelinin belirlenmesine yönelik çalışmalar, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezleri ve Büyükşehir Belediyesine bağlı ZabıtaDaireBaşkanlığı tarafından başlatıldı.

Saha çalışmalarında tespit edilen çocukların sokakta çalıştırılma veya dilendirilme nedenlerinin araştırıldığını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, "Yapılan inceleme neticesinde çocuk ve ailelerin uygun bulunan sosyal hizmet ve yardımlara yönlendiriyoruz.

Özellikle eğitim çağındaki çocukların okula devamı, madde kullanan çocukların madde bağımlılığı tedavi merkezine yönlendirilmesi, sokaktan çocukların çekilerek psiko-sosyal destek hizmetlerinden yararlandırılması ve ailelerin yanında döndürülmesine ilişkin çalışmalar kurumumuz tarafından ivedilikle yerine getirilmektedir” dedi.

Çocuk işçiliğinin bitirilmesi için kararlı bir şekilde çalışacaklarını belirten Müdür Bilici, kentimizde dilendirilen çocuklarının çoğu Suriye uyruklu olduğunu, aktif bir şekilde çocuk işçiliği ile mücadele edileceğini, çocukların aileleri ile görüşülüp, dilendiriciliğe ve çalıştırılmaya devam ettikleri takdirde emniyet aracılığı ile cezai işlem yaptıracaklarını söyledi.

22 Şubat 2018 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 751.446 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 7064408


Varnish cache server