Hayvan Yeminde Rekor Üretim!

Tarım Kredi Yem karma hayvan yemi üretiminde yeni bir rekora imza attı. Tarım Kredi Yem bünyesindeki 10 fabrika ile 2018 yılında karma hayvan yemi üretim

Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, 2018 yılı içerisinde yem üretim ve satışta 1 milyon ton sınırının aşıldığını ve tarihi rekora imza atıldığını belirtti.

Şirket olarak 2018 yılının, gerek fabrikalarda yapılan revizyonlar gerekse yeni fabrikalar için yapılan yatırımlar açısından verimli geçtiğini kaydeden Kinay, “Şubelerimizin kapasite artışı için gerçekleştirdiğimiz revizyon çalışmaları ile yem üretimimizi toplamda 1 milyon ton rakamının üzerine çıkarmış bulunmaktayız. Bu noktada üstün gayretlerinden dolayı çalışan ve emeği geçen tüm personelimizi ve ekip arkadaşlarımızı kutluyorum" dedi.

Şanlıurfa'daki Fabrikanın Temeli Atıldı

2018 yılı yatırım planları arasında yer alan Şanlıurfa'da yeni bir fabrikanın temelinin atıldığını, makine alım sürecinin de başladığını açıklayan Kinay, Erzurum, Tire ve Ödemiş'te yapılacak fabrikalar için de arsa alımlarının tamamlandığını söyledi. Kinay, ayrıca Aksaray ve Kırklareli'nde arsa alım işlemlerine devam edildiğini bildirdi.

Eskişehir Süt Fabrikasına 4 Milyon Liralık Yatırım

Tarım Kredi Yem bünyesindeki Eskişehir Beylikova'da 40 bin metrekarelik alanda kurulu Eskişehir Süt Fabrikasında 4 milyon TL tutarında tevsii yatırımının yapıldığını dile getiren Kinay, “İhalesi tamamlanan yatırım neticesinde var olan 130 ton günlük süt işleme kapasitemizi 180 tona çıkararak bölgedeki hayvancılık yapan çiftçilerimizin ürünlerini daha fazla değerlendirme imkanı bulacağız" dedi.

KAYNAK: TARIMDANHABER

30 Aralık 2018 - Tarım

urfanatik.com son bir ayda 526.210 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi