"Bu Anayasa Teklifini Kim Yazdı?"

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen partisinin referandum çalışmalarına katılmak üzere geldiği Şanlıurfa'da bir dizi temaslarda bulundu.

Video için play'e tıklayın

16 Nisanda yapılacak olan yeni 18 maddelik Anayasa teklifi Referanduma Partililer her gün farklı kentlerde çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Bu kapsamda Şanlıurfa’ya

CHP

TrabzonMilletvekiliHaluk Pekşen geldi.

‘BUNU YAZAN HUKUKÇU KİM BUNU BİLMEK İSTİYORUM.’

Şanlıurfa’da bir Otelde basın mensuplarının karşısına çıkan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, “İlk günden beri söylüyorum bu Anayasa teklifini kim yazdı. Bu sorunun cevabı çok önemlidir. Bunu yazan hukukçu kim bunu bilmek istiyorum. Bunu yazan her kim ise yarın onu yargıya sevk edecekleri için şimdiden vatandaş bilsin bu teklifi kim yazdı. Bu Türkiye’ye ihanet belgesini kim hazırladı. Birisi çıksın desin ki ben yazdım bunu. Bunu öğrenmek istiyoruz. Cinayet işleyenin dokunulmazlıktan yararlanacağını, ırz düşmanının dokunulmazlıktan yararlanacağını, tecavüzcünün dokunulmazlık zincirine alınacağını, terör örgütü mensubunun dokunulmazlıktan yararlanacağını kim koydu bu Anayasanın içerisine bunu öğrenmek istiyoruz. Bunu her kim yazdıysa ben yarın onun yakasına yapışmak istiyorum. Bu ülkeye yapılacak olan ihanetin hesabını vermesi gerekir. Madem bu kadar savunuyorlar neden birisi çıkıp ta ben yazdım diyemiyor. Anayasa mahkemesi başkanı orada oturduğu sürece Türkiye her gün giderek daha ağırlaşan, toplumda daha büyük gerilim, daha büyük, baskı ve zulüm olur. O Anayasa mahkemesi başkanı orada oturmuyor. O kanun hükmünde kararnameleri yargılamam kararı orada durduğu sürece Türkiye’nin başı dertten kurtulmaz.

Parlamentoyu fesih ettim derse Anayasa mahkemesi kararı ne diyor ben OHAL döneminde çıkan KHK’ları yargılama konusu yapamam peki ne yapacak Anayasa mahkemesi soruyorum. Hadi bunu cevapla sayın başkan yarın dese ki bütün partileri kapattım derse Anayasa mahkemesi başkanı bu soruya cevap versin, vermiyorsa oturmasın orada istifa etsin.” dedi

BYLOCK

LİSTESİNDE KİMİN ADI VAR?’

Şanlıurfa’da yaptığı basın toplantısında ByLock Listesine değinen Pekşen listede ismi olanları açıklanması gerektiğini, bu listeyi halka sunmaları gerektiğini aktardıktan sonra ekledi, Pekşen: “Mit bu dosyayı ne zaman ele geçirmiş, yaklaşık bir yıl önce bir yıl önce ByLock listesini takip ediyormuş. Bir yıl önce ele geçirdiği, farkında olduğu, takip ettiği bu yazışmalarla ilgili niçin 15 Temmuz’dan önce gereğini yaptırmadı ve niçin engel olmadı. ByLock listesinde kimin adı var kimin yok yayınlansın da halk bilsin. Sayın Yargıtay Başsavcısı halkın bilmesini istemiyorsanız siz bilin isteyin şu listeyi bir görün kimler var o listede ne yazıyormuş. Çıkıp listeyi isteyin bizde öğrenelim bu bir senaryomudur değilmidir. Bu kontrollü bir kalkışmamıdır, bir isyanmıdır. Bu nasıl darbe ise hiçbir siyasetçiyi hedef almamış. Darbeye bakarmısınız Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı bunu istemediği sürece onun da istifasını isteyeceğiz.”

80 BYLOCK’ÇU MİLLETVEKİLİ VAR

Yaptığı toplantıda ByLok’a değinen Pekşen: “Devletin bize söylediği 10 CHP milletvekili ile bir bakını ziyaret ettik bunu kendisi söyleyebilir. Ziyaret ettiğimiz de bize 80 ByLock’cu milletvekili var dedi benim duyduğum bu kulaklarımla bunu duydum. 80 ByLock’çu milletvekili var. Ben 80’midir, 100’müdür bunlarla meşgul değilim. Benim meşgul olduğum tek bir şey var devletin elindeki bu listeyi ben bilmek istiyorum. Çünkü eğer ByLock’cu milletvekili aynı zamanda teröristse o zaman bu Anayasaya evet verende bir terör örgütü elemanı o zaman. Benim için ByLockcu olması bilmem ne olmasına ben hukukçu olarak bunlara bakmam. Ceza adalet sistemi insanların amaçlarıyla niyetleriyle ilgilenmez. Ceza adalet sistemi yalnızca yasanın suç saydığı eylem varsa, başlamışsa o zaman devreye girer.” açıklamasında bulundu.

04 Nisan 2017 - Siyaset

urfanatik.com son bir ayda 745.845 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?