Temizlik, ilçe belediyelerine devredildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısının bu oturumunda büyükşehir ile ilçe belediyeleri arasında temizlik konusunda problem yaşandı.

Urfanatik Gazetesi Şanlıurfa / HABER: Rıdvan ORTAKAYA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı Meclis toplantısının üçüncü oturumunda büyükşehir ile ilçe belediyeleri arasında temizlik sorunu yaşandı. DBP’li meclis üyelerinin, yasa gereği Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin temizlikle ilgili görevlerini yerine getirmesi için meclise sunduğu önergeyle ilgili hazırlanan komisyon raporu karara bağlandı. Komisyon raporunda Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, bazı hizmetleri birbirlerinin yerine yapabileceği ifade edildi. Meclis oylamasında kabul edilen rapora göre Büyükşehir Belediyesinin temizlikle ilgili görevlerini ilçe belediyeleri yerine getirecek. Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin, bu karara itiraz ederek, kararın yanlış olduğunu söyledi.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülen temizlikle ilgili görevleri ile ilgili komisyon tarafından hazırlanan rapor, karara bağlandı. Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) meclis üyelerinin sunduğu önergede, Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanına giren çalışmaları yerine getirmesi istenildi. Önerge için oluşturulan komisyon raporunda, önergeyi veren encümenler haksız sayılmadı ancak hizmetlerin ilçe belediyeleri tarafından da yerine getirilebileceği belirtildi.

Meclis oylamasına sunulan rapor, meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi. DBP’li üyeler, alınan kararı hukuksuzluk olarak nitelendirdi. Büyükşehir Belediyesinin söz konusu hizmetler için İller Bankasından pay aldığını vurgulayan Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin, oy çokluğuyla alınan karar için “Yanlış bir karar” diyerek karara tepki gösterdi.

DBP grubu adına konuşan Viranşehir Belediye eş başkanı Emrullah Cin, alınan kararın hukuka aykırı olduğunu belirterek, yargıya başvuracaklarını kaydetti.

14 Ocak 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.013.980 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?