Tarımsal Danışmanlar Çalışmalarını Sürdürüyor

Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde hizmet veren uzman tarım danışmanı ziraat mühendisleri olumsuz hava koşullarına rağmen kırsaldaki çalışmalarını

Şanlıurfa Ziraat Odası Tarımsal danışmanları ve

GAP TEAM

’da görevli konu uzmanı araştırmacılar ile birlikte Yukarıkoşma Mahallesinde Urfa fıstığı yetiştiriciliği, zararlıları ve hastalıkları konusunda çiftçi eğitim toplantısı düzenledi. Düzenlenen eğitim toplantısında çiftçilerin soruları yanıt bulurken verim artırımı konusunda önemli bilgiler verildi. Mahallede Urfa fıstığı yetiştiricilerin katıldığı toplantıda fıstık zararlıları için kültürel mücadele yöntemleri anlatıldı. Ayrıca ağaçların bakımı konusunda da detaylı bilgi verildi. Ayrıca çiftçiler yapılan bu tür toplantılar sayesinde fıstık hastalık ve zararlıları ile nasıl mücade edileceğini ayrıca gereksiz ilaç kullanımı önlenip maliyetlerinin de düşeceğini dile getirdi.

Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde hizmet veren uzman tarım danışmanı ziraat mühendisleri Galip Gazanfer, Serda Uçbağlar, Lale Ökten, Güneş Pamukçı ve GAP TEAM bünyesinde hizmet veren Ayçin Aksu Altun, Yılmaz Işık ve Şahinmerdan Türkölmez toplantıda hazırladıkları sunum ile çiftçi eğitimini gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ

28 Şubat 2019 - Tarım

urfanatik.com son bir ayda 728.472 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?