DSP Parti Meclisi Diyarbakır'da toplandı

- Genel Başkan Aksakal: -

DİYARBAKIR

(AA) -

DSP

Genel BaşkanıÖnder Aksakal, "Terör örgütü, kendisini var eden efendilerininemrinde, onların bölparçalayönetstratejisine uygun şekilde korku, gözdağı ve şiddet uygulamalarını sürdürmektedir" dedi.

DSP Parti Meclisi Diyarbakır'da bir otelde toplandı. Genel Başkan Aksakal ve beraberindekiler, toplantı öncesiotel önünde beyaz güvercin uçurdu.

Aksakal, toplantıda yaptığı konuşmada, partilerinin kurulduğu günden bu güne kadarilkelerinden, hedeflerinden sapmadan, topluma yönelik sorumluluklarından kaçmadan, doğruları söylemekten de korkmadan siyaset sahnesindeki varlığını sürdürdüğünü belirtti.

"Terör örgütü, kendisini var eden efendilerininemrinde, onların bölparçalayönetstratejisine uygun şekilde korku, gözdağı ve şiddet uygulamalarını sürdürmektedir" ifadesini kullananAksakal,"Buradan tüm yurttaşlarımıza, özellikle Diyarbakırlılara sesleniyorum.Kendi vatanını cehenneme çevirenler insan haklarından söz edebilir mi?" diye konuştu.

- "Sen neyin kafasını yaşıyorsun Selocan"

HDP'ninbölgedekibaskıcı feodal yapının ortadan kaldırılmasına yönelik bir tek söylemi olmadığını,programında tek kelime feodalizm yazmadığını anlatanAksakal,siyasi yapılanmasını, yine bu bölgedeki toprak ağalarının,şeyhlerin, terör örgütünün tahakkümüne ve iradesine teslim etmiş bir partinin Türkiye partisi ve sol bir parti olamayacağını savundu.

Aksakal, şunları söyledi:

"Şimdi bu partinin Sayın Eşbaşkanları çıkmış, 'Öz yönetim, özerklik, gerekirse bağımsız devlet..' falan lafları ediyorlar.İşte Diyarbakır'dayız, buradan sesleniyorum;Sen neyin kafasını yaşıyorsun Selocan.Aklını başına topla. Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu?Eline almışsın bir bağlama, tutturmuşsun 'Kürt sorunu da Kürt sorunu.'Senin ağaların bu topraklarda yaşayan insanları eğitimsiz bıraksınlar, açsefil namerde muhtaç yaşatsınlar, kapısında beslediği köpekten değersiz saysınlar, çocuk yaşında kızları koynuna kadın diye alsınlar, itiraz edeni,direneni 'töre'diye vursunlar, devletin yaptığı okulları, hastaneleri yaksınlar, derelerin üstündeki köprüleri yıksınlar, devleti dolandırsınlar, milleti haraca bağlasınlar, sen bunlara karşı çıkıp siyaset yapacağına, Kürt sorunu da Kürt sorunu.Evet, bu memlekette bir Kürt sorunu var. O da bu saydığım ağaların yarattığı sorundur.Bilin ki, bu millet bu sorunun da üstesinden elbette gelecektir.Vakit geçmeden kendinizi toplayın. Demokrasiye ve hukuka güvenin."

-DSP Başkanlık Kurulu

Aksakal, partisininBaşkanlık Kurulu'nu oluşturan isimleri de açıkladı.Buna göre yeni kurul şu isimlerden oluştu:

"Mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yard​ımcısı Erdinç Özdil, basın, yayın ve iletişimden sorumlu Genel Başkan YardımcısıMurat Özbilge, örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ercan Akarpınar,dış politika ve siyasi işlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Hikmet Sami Türk,parlamento ilişkilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi,seçim ve hukuk işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muammer Aydın,kadın politikaları ve örgütlenmelerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova,gençlik politikaları ve örgütlenmelerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onur İste,sanayi, ticaret ve meslek odalarıyla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Kul, parti kurulları çalışma koordinasyonu ve halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müzeyyen Okur, yerel yönetimler, dernekler, sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurhan Başoğlu,idari ve sosyal işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Uğurtürk, ekonomi politikaları ve yabancı misyonlarla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısıİhsan Feyzibeyoğlu,Genel Sekreter Abbas Deniz,Genel Başkan Başdanışmanı Ziya Aktaş."

07 Ocak 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 789.385 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?