Harran Üniversitesi İlk 10’da

Harran Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bünyesinde kurulan Harran Üniversitesi Film Atölyesi (HÜFA) ilk meyvesini verdi.

Video için play'e tıklayın

Atölyede senaryosu yazılan ve kurgusu yapılan 'Bargıran' belgeseli 250 eser arasında ilk 10'a girmeyi başardı. Pazarda yük taşıyan çocukları konu edinen belgeselin önemli bir özelliği ise okulda öğretim gören öğrencilerle beraber çekilmiş olması.

Kısa süre içinde kurulan ve ilk başarısını elde eden Harran Üniversitesi Film Atölyesi Okan Üniversitesi'nin düzenlediği film yarışmasında 250 eser arasında ilk 10'a girdi.

‘ATÖLYE HERKESE AÇIK OLACAK’

Radyo Televizyon Programcılığı Bölüm Başkanı Mehmet Şeker atölyenin yanlızca Radyo Televizyon Öğrencileri için olmadığını belirti, Şeker: “Harran Üniversitesi Film Atölyesi (HÜFA) çok kısa süre içerisinde kuruldu. Okan Üniversitesinin düzenlediği belgesel ve kısa film yarışmasında 250 belgesel arasında bizim çektiğimiz ‘bargıran’ belgeseli ilk 10’un içine girdi 2 ya da 3 Mayısta İlk 2 yada 3 Film belirlenecek ama bu seviyeye gelmekte bizim için büyük bir başarı öğrencilerimizin ‘bargıran’dışında yaptıkları ‘yurtsuz Melekler’ kurmaca ‘son’ ve kurtuluş filimlerdi festivallere gönderilecek bunlardan da umutluyuz. Öğrencilerimizin çalışmalarını destekliyoruz okul olarak her türlü arkasında olacağız. Özelikle Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’ın destekleri çok fazla. Radyo Televizyon Programcılığı 6 yıldır görev yapmaktayım bildiğim kadarıyla herhangi bir ödülü yok bu ilk ödül olacak gibi görünüyor. Bir aylık yeni bir Film Atölyesiyiz film Atölyesini kurarken ilerde daha çok festivallere ağırlık vermek amaclıyla kurduk şu anda ilk meyvesini vermiş oldu. Bu atölyenin yalnızca Radyo ve Televizyon öğrencilere ait olmadığını herkes bilsin” dedi.

‘KÜÇÜK ÇOCUKLARI KONU ALIYOR’

Harran Üniversitesi eğitim görevlisi Uzman Mustafa Uluç ‘bargıran’ belgeseli hakkında açıklamalarda bulunarak şunları söyledi, Uluç:“‘Bargıran’ belgeseli semt pazarlarında yük taşımacılığı yapan küçük çocukları konu alıyor. Bildiğiniz gibi Türkiye’de hemen hemen bütün Dünya’da bu sorunlar bulunmakta bizde bu konuyu baz alıp Şanlıurfa’nın semt pazarlarında yük taşıyan küçük çocukları ele aldık bunu da bir çocuk özerinden bütün çocuklara genelleyerek

250 eser arasında ilk 10’a giren ‘bargıran’ belgeselin fragmanı…

24 Nisan 2017 - Eğitim

urfanatik.com son bir ayda 492.200 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi