Üniversite öğrencilerinden Suriyeli yetimlere yakacak yardım

KİLİS(AA) - Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KYÜ) Muallim Rifat Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, ihtiyaç sahibi Suriyeli...

KİLİS

(AA) - Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KYÜ) Muallim Rifat Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, ihtiyaç sahibi Suriyeli yetimlere yakacak yardımında bulundu.

KYÜ Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mehmet Kabacık, gazetecilere yaptığı açıklamada,Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından kiralanan yerlere yerleştirilen Suriyeli yetimailelere, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında yakacak yardımında bulunduklarını söyledi.

Kabacık, toplumun ve insanların giderek bireyselleştiği bir dönemde sorunları gören, düşünen anlayan ve bunlara çözüm yolları üreten insanlar yetiştirmek amacıyla hareket ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimiz geçen hafta bir kermes yaptılar ve elde edilen gelirle yaklaşık 5 ton odun alarak yetim ailelere dağıttılar. Ders kapsamında öğrencilerimiz yaklaşık 3 yıldır yetim aileleri ziyaret ediyor ve çeşitli sosyal etkinlikler ile onlara yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bu çalışmaları yaparken öğrencilerimizin çok mutlu olduğunu gördük.İnsanlara yardımcı olmak toplumun sorunlarına karşı duyarlı olmak, onlara çözüm üretmek işbirliği, yardımlaşama, dayanışma, kardeşlik duygularını öğrenme ve bu becerileri kazanmayı sağlıyor."

Türkçe Öğretmenliği Öğrencisi Ahmet Boybey dearkadaşlarıyla birlikte başlattıkları çalışma kapsamında Suriyeli yetim ve dul bayanlar için birşeyler yapabilmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencisi İclan Karagöz iseilk olarak dönem başında geldiği yetim evlerinde güzel dostluklar kurduklarını belirterek, "Yetim kardeşlerimizle tanıştık, birbirimizin dilini bilmediğimiz halde güzel anlaştık ve çok mutlu olduk. Bu ders sayesinde gerçek hayatı gördük.Hayatın okulda değil yaparak, yaşayarak ve faaliyete geçerek öğrenildiğini fark ettik" diye konuştu.

24 Aralık 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 487.300 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi