AK Parti İl Başkanı Çalapkulu:

-

SİİRT

(AA) -AK Parti Siirt İl Başkanı FuatÖzgür Çalapkulu, "Meteorolojiden alınan raporlar ve Siirt'in birkaç ana arteri ortadayken, belediyenin envanterindeki karla mücadelede kullanılacak araç sayısı belliyken, geriye sadece bunları organize etme becerisikalıyorken maalesef bu koordineyi sağlayamamaneticesinde hayat Siirt merkezinde felç olmuş durumdadır" dedi.

Çalapkulu, AK Parti İl Başkanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, kentte iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle oluşan tablodaSiirt Belediyesinin adeta sınıfta kaldığını söyledi.

Siirt Belediyesinin karla mücadele için yeterli araç gerece sahip olduğunu dile getiren Çalapkulu, şöyle devam etti:

"Meteorolojiden alınan raporlar ve Siirt'in birkaç ana arteri ortadayken, belediyenin envanterindeki karla mücadelede kullanılacak araç sayısı belliyken, geriye sadece bunları organize etme becerisikalıyorken maalesef bu koordineyi sağlayamamaneticesinde hayat Siirt merkezinde felç olmuş durumdadır.Birçok bahane üretilebilir; son yılların en fazla kar yağışıymış, aralıksız bilmem kaç saattir kar yağıyormuş, birden bastırmış. Bahane duymak istemiyoruz. Sorunlarımıza çözüm üretmelerini,çalışmalarını bekliyoruz. Karla mücadelede kullanılan araçların bu yollarda şu anda çalışıyor olmalarını istiyoruz.Sürekli 'öz yönetim'den bahsediyorlar, daha kendi yönettikleri kentlerin caddelerini,sokaklarını, temizleyemeyen bir yönetimden bahsediyoruz. 'Öz yönetim'leneyi kastettiklerine ilgilibir açıklama bekliyoruz."

Çalapkulu, şimdiki belediye yöneticilerinin,30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi56 projeyle halkınkarşısına çıkıp oy istediğini hatırlattı.

Bu projelere bir yenisini eklemeleri gerektiğini anlatan Çalapkulu, "57'nci proje, 'Siirt'in caddelerini, sokaklarını en kısa en hızlı, mağduriyeti en aza indirebilecek şekilde nasıl temizleyebiliriz projesi' olmalıdır. Aslında bu durum onların işine de geliyor olabilir. Biliyorsunuz Siirt'te hendek kazılamadı. Şu anki kar bir barikat oldu. Burada 'barikat' kelimesini olumsuz anlamda kullanmak istemiyorum ama bunu bir fırsata çevirmeyi düşünüyor olabilirler" diye konuştu.

02 Ocak 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 489.517 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi