“HATIR” KÖMÜRLERİ SATILIYOR İDDİASI!

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte Yardım kuruluşları arasında yer alan Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının dağıttığı Kömürler çuvalı 75 ila 10

Umut DELİ

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte Yardım kuruluşları arasında yer alan Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının dağıttığı Kömürler, çuvalı 7,5 ila 10 TL arasında satıldığı iddia edildi.

Her yıl Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından muhtaç ailelere dağıtılmak üzere verilen kömürler bazı kişiler tarafından kullanılmadığı ve satıldığı öne sürüldü. Özellikle Eyyübiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma tarafından dağıtılan kömürleri alan aileler kömür kullanmadıkları gerekçesi ile çuval çuval kömürleri sattığı ortaya çıktı.

Hemen hemen her yıl yaşanan ve özellikle Hamamlara satıldığı öne sürülen kömürlerin dağıtımında Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının hangi kapsamda hak sahiplerine kömürleri dağıttığı merak konusu olurken kömürlerin bazılarının hatır kömürü olduğu öne sürüldü.

Bazı kişiler tarafından yakınlarını araya koyması ile Sosyal Yardımlaşma Vakıflarından kömür aldığı ve hak sahibi olmadığı iddialar arasında yer alırken gerçek hak sahiplerinin bir kısmının ise kömür yardımından faydalanmadığı öğrenildi.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen bazı vatandaşlar: “ Allah Devletimizden razı olsun maddi durumu iyi olmayan ailelere kışın ısınmak için kömür dağıtıyor. Ama bazıları ise bu iyi niyeti suiistimal edip kömürleri satıyorlar. Özellikle Eyyübiye bölgesinde kömür alanlar çuvalını 7,5 TL ila 10 TL arasında satıyor. Bunlar kömürleri nasıl gidip alıyorlar? Bunlara kömür dağıtılırken hiç mi kontrol edilmiyor? Devlet yardım etmez ise diyorlar bakın Devlet yardım etmiyor. Siz böyle yaparsanız tabii devlet yardım etmez” Diyerek tepki gösterdiler.

05 Aralık 2015 - Asayiş

urfanatik.com son bir ayda 492.200 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi