Enerji üretiminde tam kapasiteye doğru

Katı atıktan enerji üreten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İlçelerden katı atık nakletmek için Hizmet Filosunu 3 Katı Atık aracıyla güçlendirdi.

Video için play'e tıklayın

19451 Kilometrekare hizmet ağına sahip olan Şanlıurfa'da halka daha iyi hizmet edebilmek için bir yandan çalışmalarını aralıksız sürdürürken Büyükşehir Belediyesi bir yandan da hizmet filosuna kattığı 3 Katı atık nakil aracıyla, ilçelerde insan sağlığına ve çevreye zarar veren atıkları naklediyor.
Büyükşehir Belediyesi, İlçelerde depolanan Katı Atıkları Kent merkezinde bulunan Katı Atık Bertaraf tesisinde taşıyarak, çevresel sorunların önüne geçerken hem de çöpten elektrik enerjisi üretiyor.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, tanıtımını yaptığı modern donatıların mevcut olduğu 3 adet yeni Katı Atık Nakil aracının, ilçelere hayırlı olmasını diledi.
Büyükşehir Belediyesi olarak İnsan ve çevre sağlığına her zaman titizlikle önem verdiğine değinen Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çevre ilçelerde depolanan katı atıkları, Şanlıurfa merkeze bulunan Katı atık bertaraf tesisine getirerek enerji elde ediyor. Bu gün itibariyle hizmet filomuza dahil ettiğimiz 3 adet katı atık nakil aracımızla ilçelerden aldığımız katı atıkları sistem içerisinde alıp kent merkezindeki tesisimizde değerlendirmiş olacağız. Geçtiğimiz zamanlarda faaliyete koyduğumuz katı atıktan enerji elde etme projemizde devreye girmiş durumda. Şuanda sistemsel olarak bütün ilçelerimizde sistemsel olarak katı atıkların naklini sağlayarak çevre sağlığına önem vereceğiz. İlçelerimizdeki katı atık depolamanın önüne geçip insan sağlığını korumuş olacağız. Büyükşehir Belediyemizin vizyonu budur. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

19 Ocak 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 492.200 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi