Şanlıurfa Milletvekili Yazmacı'dan dikkat çeken Göbeklitepe açıklaması

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Şanlıurfa'yı tercih eden yerli ve yabancı turistlere teşekkür etti.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

TBMM Genel Kurulu'nda söz hakkı alan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Şanlıurfa'yı tercih eden yerli ve yabancı turistlere teşekkürlerini iletti.

Şanlıurfa'nın 12 bin yıllık geçmişiyle "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe'nin bayram tatilinde 55 bin 573 kişi tarafından ziyaret edildiğini ifade etti.

Yazmacı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel zenginliklerine vurgu yaparak, bayram tatilini Şanlıurfa'da geçirmek isteyenlerin tercihinin bu şehir olduğunu dile getirdi. Göbeklitepe'nin yanı sıra Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzelerini de ziyaret edenlerin sayısını paylaşarak, Göbeklitepe'yi 64 bin 570 kişi, Arkeoloji ve Mozaik Müzelerini ise 14 bin 482 kişinin ziyaret ettiğini belirtti.

Şanlıurfa’nın diğer önemli turistik mekanlarını da sıralayan Yazmacı, tatilde Şanlıurfa'yı tercih eden herkese teşekkür ettiğini ve bu zenginlikleri yaşamak isteyenleri şehre davet ettiğini dile getirdi. Göbeklitepe, Karahantepe, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Şanlıurfa Kalesi, Hz. Eyüp Sabır Makamı, Kızılkoyun Nekropolü, Harran Evleri, Halfeti ve sıra geceleri gibi birbirinden önemli ve tarihi mekanların ziyaretçilerini beklediğini vurguladı.

Tatilde Şanlıurfa'yı tercih eden tüm vatandaşlara hemşerileri adına teşekkürlerini ileten Yazmacı, Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel mirasının herkes tarafından keşfedilmesini ve yaşanmasını arzuladığını ifade etti.

16 Nis 2024 - 20:10 Şanliurfa- Gündem

Mahreç  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 2.984.236 kez ziyaret edildi.