Kasım Gülpınar'dan şaşırtıcı itiraflar: Urfa'da neler oluyor?

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir adayı Kasım Gülpınar, seçim sürecine ilişkin yaptığı açıklamalarda, adaylığının Cumhurbaşkanına yanlış bilgilerle iletilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Kasım Gülpınar, katıldığı canlı yayın programında seçim sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Gülpınar, AK Parti'den istifa ederek adaylık sürecine girişini şu sözlerle açıkladı: "2018'de milletvekili olmayacağıma karar verdim. Milletvekilliğini bıraktığımı deklare etmişken, belediye başkanlığı için girişimde bulunmak akıllıca iş değil. Çok ağır yükü olan bir iş. En son geldiğimiz noktada anketlerde ismimiz çıkınca bana 'ne düşünüyorsun, istiyor musun' dendi.

Gülpınar, adaylık sürecinin arkasındaki düşüncelerini açıklarken, halkın taleplerini ön planda tutmanın önemine vurgu yaptı: "Ben aday olmak için yola çıkmadım. Benim burada kızdığım, Cumhurbaşkanına yanlış bilgilerin aktarılması. Süreçten hiçbir şekilde haberim yok. Urfa ile ilgili birilerinin kanaatimi almasını bekledim. Hiçbir adaya direnç göstermedim. Mevcut ismin dışında birisi önerildi. Ben bu partide kalmak istediğimi söyledim. Şu anda beni resmen kapının önüne koyuyorsunuz. Bunlar Cumhurbaşkanına doğru bilgi aktarması gereken kişiler." İfadelerini kullandı.

Adaylık sürecindeki iletişim eksikliğine dikkat çeken Gülpınar, halkın taleplerini göz önünde bulundurarak siyaset yapma kararlılığını şu sözlerle ifade etti: "Ya halkın taleplerinize kulaklarınızı tıkayacaksınız ya da madem halk bunu istiyor her şeyi göze alıp 'buyrun ben geldim, sizin taleplerinizi, sıkıntılarınızı gidermek için' dersiniz." Dedi.

Gülpınar ayrıca, Urfa'da belediyecilik anlamında yaşanan sorunları da gündeme getirdi: "Urfa'da şu anda belediyecilik anlamında, özellikle maddi konularda, yolsuzluk diyeceğim, kaynakların israf edildiği konusunda vatandaşın kanaati var. Vatandaş yolsuzluk olduğunu düşünüyor. Halk liyakatli, şefkat bir belediyecilik bekliyor. Önce bu işlere girmek lazım. Sonra kentsel dönüşüm ve diğer işlere girmek lazım."

Adaylık sürecinde yaşananlarla ilgili duyduğu rahatsızlığı ifade eden Gülpınar, halkın desteğini alarak şeffaf bir belediyecilik anlayışını benimsemeyi ve mevcut sorunları çözmeyi hedefliyor. Ayrıca, sadece 5 yıl için aday olduğunu belirterek, gelecekte tekrar belediye başkanlığına aday olmayacağına dair taahhütte bulundu.

26 Şub 2024 - 23:03 - Yaşam

Mahreç  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 2.613.024 kez ziyaret edildi.