MEB duyurdu: Okullar 1 ay tatil olacak!

MEB duyurdu: Okullar 1 ay tatil olacak!

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yılbaşı tatilini sonlandıran öğrenciler, yaklaşan sömestr tatili ile ilgili detayları öğrenmeye başladı. 22 Ocak Cuma günü başlayacak sömestr tatili, 5 Şubat'ta ikinci dönemin başlamasıyla sona erecek. Ancak, Meteoroloji uzmanları, 2 Şubat'ta ülkemize etkili bir soğuk hava dalgasının giriş yapabileceğini öngörüyor.

Milyonlarca öğrenci ve veli, sömestr tatiliyle ilgili detayları öğrenmek adına merakla beklerken, son dakika gelişmeleri tatil planlarını etkileyebilir. Herhangi bir aksilik olmaması durumunda, öğrenciler 1 ay sürecek olan sömestr tatiline giriş yapacak.

Sömestr Tatili Başlangıcı ve Süresi

Eğer herhangi bir aksilik olmazsa, 19 Ocak Pazartesi günü öğrenciler sömestr tatiline başlayacak. Genellikle 15 gün süren sömestr tatili, bu kez uzun bir döneme yayılabilir.

Meteoroloji Uyarıyor: 1 Ay Tatil Olabilir

Meteoroloji uzmanlarının tahminlerine göre, 2 Şubat tarihinde ülkede etkili olması beklenen şiddetli soğuk hava dalgası sömestr tatilini 1 aya kadar uzatabilir. Ayrıca, 11 Şubat tarihinde Türkiye'yi etkisi altına alması beklenen ikinci bir kar dalgası nedeniyle, ulaşım engeli büyük şehirlerde tatilin 2 hafta daha uzamasına neden olabilir.

Milyonlarca Öğrenciye Güzel Haber

Bu durum öğrencilere ve ailelere tatil planları yapma fırsatı tanıyacak. 1 aylık süre, öğrencilerin dinlenip enerji toplamaları, aileleriyle bir araya gelmeleri için uygun bir zaman dilimi sunacak.

Yarıyıl Tatilinden Sonraki Dönem

Öğrenciler, 22 Ocak Cuma günü sömestr tatiline çıkacak ve 5 Şubat'ta ikinci dönem başlayacak. Ancak, meteorolojik şartlara bağlı olarak tatil süresinde değişiklik yaşanabilir.

İkinci Ara Tatil Tarihi Belli Oldu

Bahar döneminde yapılacak ikinci ara tatilin tarihi 8 ile 12 Nisan arası olarak belirlendi. Bu süre zarfında öğrenciler ve aileleri, planlarını yapma ve tatil fırsatlarını değerlendirme şansına sahip olacaklar.

07 Oca 2024 - 03:30 - Eğitim

Mahreç  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 2.365.921 kez ziyaret edildi.