Ersan Şen canlı yayında açıkladı: Genel af geliyor!

Hukukçu Ersan Şen'e katıldığı programda genel "Af çıkacak mı?" sorusunu yanıtladı. Şen, yakın bir tarih içerisinde bir ceza infaz yasasının kabul edileceğini belirterek detayları açıkladı.

Ünlü hukukçu Ersan Şen, katıldığı bir programda genel af konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu. Şen'in açıklamaları, mahkumlar ve aileleri arasında büyük bir ilgi uyandırdı.

MECLİSE GELMESİ AN MESELESİ

"Genel af çıkacak mı?" sorusuna yanıt veren Şen, şu ifadeleri kullandı: "Af çıkacak ben size söyleyeyim. Ama özel olacak ama genel ya da 3. tip denilen ceza indirimi şeklinde ancak bu tüm suçları kapsamayacak ve Anayasa Mahkemesi'ne bu mesele gidecek. Af düzenlemesinin kapsamı genişler mi bilinmez, geçmişte örnekleri oldu Rahşan Affı zamanında. Şunu net söyleyebilirim ki, 29 Ekim 2023 tarihine kadar Türkiye Cumhuriyeti bir af düzenlemesi görecek.’’ Dedi.

ESKİ BAKAN AF KONUSUNA NET YANIT VERMİŞTİ

2023 yılının ilk haftalarında televizyon ve ajansların Ankara temsilcileri ile buluşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan merakla takip edilen genel af konusuyla ilgili soruya net bir yanıt vermişti.14 Mayıs'ta yapılacak seçimler öncesinde herhangi bir infaz yasası düzenlemesinin gündemde olup olmadığı sorusuna yanıt veren Adalet Bakanı, ‘Herhangi bir infaz düzenlemesi çalışması yok’ ifadelerini kullanmıştı.

23 Eki 2023 - 03:17 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 3.320.505 kez ziyaret edildi.