Şanlıurfa Adliyesi'nde atama rüzgarı: İşte gelen-giden hakim ve savcıların listesi

Hakim ve savcı yer değişikliği ve atama listesi 2023 belli oldu. Son dakika açıklamaya göre 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Uzun süredir beklenen hakim ve savcı kararnamesi 2023 ile Şanlıurfa’da toplamda 65 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.İşte isim isim Şanlıurfa'ya dair atama listesi...

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

HSK yer değiştirme ve atama listesi 2023 erişime açıldı. Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı 2023 Yılı Ana Kararnamelerine ilişkin çalışmalar, 17 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlandı. Hakim ve savcı yer değişikliği atamaları ile Şanlıurfa’dan 65 hakim ve savcının görev yeri değişirken başka illerden ise Şanlıurfa’ya 77 hakim ve savcı ile 7 İdare Mahkemesi Üyesi atandı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ülkemize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olsun" açıklamasını yaptı. HSK Kararnamesiyle 3 bin 36'sı adli, 387'si idari yargı olmak üzere toplam 3 bin 423 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle: Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ülkemize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olsun. Hakim ve Savcılarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, aileleri ile birlikte sağlık ve esenlikler temenni ederim. Adalete olan güveni daha da yukarılara taşımak için her kademedeki meslektaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ dedi.

İDARİ YARGI KARARNAMESİ

Günay BAYGÜVEN Batman İdare Mahkemesi Üyeliğinden Şanlıurfa İdare Mahkemesi Üyeliğine,

Ahmet Akif DEMİR Şanlıurfa İdare Mahkemesi Üyeliğinden Şanlıurfa İdare Mahkemesi Başkanlığına,

Emre ATASOY İstanbul Vergi Mahkemesi Üyeliğinden Şanlıurfa İdare Mahkemesi Üyeliğine,

Mustafa KUŞ Ankara İdare Mahkemesi Üyeliğinden Şanlıurfa İdare Mahkemesi Üyeliğine,

Gül Serçin ŞENGÜL Ankara İdare Mahkemesi Üyeliğinden Şanlıurfa İdare Mahkemesi Üyeliğine,

Mahmut KAÇMAZ İstanbul Vergi Mahkemesi Üyeliğinden Şanlıurfa İdare Mahkemesi Üyeliğine,

Veysel KULA Denizli İdare Mahkemesi Üyeliğinden Şanlıurfa İdare Mahkemesi Üyeliğine,

ŞANLIURFA’DAN ATANAN HAKİM VE SAVCILAR

Deniz Erdeniz Şanlıurfa Hâkimliğinden İzmir Hâkimliğine,

Faruk SÖKER Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına,

Tuncay ELARSLAN Şanlıurfa Hâkimliğine Siirt Hâkimliğine

Dr.Ramazan USLU Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Eskişehir Cumhuriyet Savcılığına,

Ömer YOLDAŞ Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığından Amasya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına,

Ömer KARABULUT Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığına,

Emine SÖYLEMEZOĞLU Şanlıurfa Hâkimliğinden Gaziantep Hâkimliğine,

Oğuz Mert BÜYÜKBAŞ Ceylânpınar Cumhuriyet Savcılığından Çankırı Cumhuriyet Savcılığına,

Burcu KOÇ Şanlıurfa Hâkimliğinden Samsun Hâkimliğine,

Ali Sami ÇETİN Siverek Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığından Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına,

Gökhan GÜLER Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Eskişehir Cumhuriyet Savcılığına,

Cem UĞURLU Şanlıurfa Hâkimliğinden Aksaray Hâkimliğine,

Abdüssamed BORAZAN Siverek Cumhuriyet Savcılığından Manavgat Cumhuriyet Savcılığına,

Ceyhun CAN Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Sakarya Cumhuriyet Savcılığına,

Hasan Hüseyin TEMÜR Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Kayseri Cumhuriyet Savcılığına,

Mücahit KOÇAK Şanlıurfa Hâkimliğinden Kütahya Hâkimliğine

Hasan ACAR Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Kırşehir Cumhuriyet Savcılığına,

Ozan ADALI Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Bartın Cumhuriyet Savcılığına,

Mücahid AKGÜMÜŞ Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Bolu Cumhuriyet Savcılığına,

Eren ASLAN Şanlıurfa Hâkimliğinden Ankara Batı Hâkimliğine,

Güray ATAŞ Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Uşak Cumhuriyet Savcılığına,

Mehmet İLKİN Şanlıurfa Hâkimliğinden Kütahya Hâkimliğine,

Selin ÖZCAN Şanlıurfa Hâkimliğinden Menderes Hâkimliğine,

Onurhan TEBER Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Bodrum Cumhuriyet Savcılığına,

Muhammed UÇAR Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Eskişehir Cumhuriyet Savcılığına,

İsmail VURAL Şanlıurfa Hâkimliğinden Konya Hâkimliğine,

Mehmet PORTAKAL Şanlıurfa Hâkimliğinden İzmir Hâkimliğine,

Mehmet Nedim YAZ Suruç Cumhuriyet Başsavcılığından Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığına,

Çağdaş AKI Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Afyonkarahisar Cumhuriyet Savcılığına,

Zeynel ALPASLAN Şanlıurfa Hâkimliğinden Yargıtay Tetkik Hâkimliğine,

Şafak ARIKAN Şanlıurfa Hâkimliğinden Konya Hâkimliğine,

Reşat BAYRAKTAR Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Bilecik Cumhuriyet Savcılığına,

Mehmet BİNGÖL Şanlıurfa Hâkimliğinden Yalova Hâkimliğine,

Murat DOĞAN Şanlıurfa Hâkimliğinden Kırşehir Hâkimliğine,

Kudret KARSLI Bozova Hâkimliğinden Kocaeli Hâkimliğine,

Selim KILIÇ Şanlıurfa Hâkimliğinden Kayseri Hâkimliğine,

Hakan RONA Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından İzmir Hâkimliğine,

Veysel TAŞKIN Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Mersin Cumhuriyet Savcılığına,

Can Ahmet TEMİZYÜREK Şanlıurfa Hâkimliğinden Ankara Hâkimliğine,

Ali USTA Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Afyonkarahisar Cumhuriyet Savcılığına,

Buket YILDIZ ARIKAN Şanlıurfa Hâkimliğinden Konya Hâkimliğine,

Şevket ADIGÖZEL Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına,

Esin KUŞCU ATA Şanlıurfa Hâkimliğinden Yalova Hâkimliğine,

Murat ÖNCÜ Şanlıurfa Hâkimliğinden Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliğine,

Mustafa ÖZÜMAĞI Şanlıurfa Hâkimliğinden Balıkesir Hâkimliğine,

Mehmet TÖREN Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Kayseri Cumhuriyet Savcılığına,

Gülser GÜZELOĞLU AHLAT Akçakale Hâkimliğinden Kemer Hâkimliğine,

Fatih KALAYCI Ceylânpınar Cumhuriyet Savcılığından Ankara Cumhuriyet Savcılığına,

Hasan KIRAN Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Germencik Cumhuriyet Savcılığına,

Nilüfer Funda SOLAK Halfeti Hâkimliğinden Yenişehir Hâkimliğine,

Leyla ŞAHİN Ceylânpınar Hâkimliğinden Karaman Hâkimliğine,

Eyyup AKBULUT Viranşehir Cumhuriyet Savcılığından Kastamonu Hâkimliğine,

Merve AKSOY Bozova Hâkimliğinden Kocaeli Hâkimliğine,

Furkan AKTİMUR Suruç Cumhuriyet Savcılığından Ödemiş Cumhuriyet Savcılığına,

Şükran KARAKAYA Şanlıurfa Hâkimliğinden Seydişehir Hâkimliğine,

Murat KARAKAYA Şanlıurfa Hâkimliğinden Seydişehir Hâkimliğine,

Aykut BAYAZIT Siverek Cumhuriyet Savcılığından Bursa Cumhuriyet Savcılığına,

Seda BAYAZIT Siverek Hâkimliğinden Bursa Hâkimliğine

Muhittin Raşit ÖZER Viranşehir Cumhuriyet Savcılığından Burdur Cumhuriyet Savcılığına

Ahmet Tayyar DERTLİ Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığından Nurdağı Cumhuriyet Savcılığına,

Özgür Burak AYDOĞDU Akçakale Cumhuriyet Savcılığından Aliağa Cumhuriyet Savcılığına,

Tülay ERCELAN Akçakale Cumhuriyet Savcılığından Erdemli Cumhuriyet Savcılığına,

Serkan SEVİMLİ Akçakale Hâkimliğinden Nazilli Cumhuriyet Savcılığına,

Rabia ALPASLAN Suruç Cumhuriyet Savcılığından Didim Cumhuriyet Savcılığına,

Muhammed TOPUZ Bozova Cumhuriyet Savcılığından Bilecik Cumhuriyet Savcılığına,

ŞANLIURFA’YA ATANAN HAKİM VE SAVCILAR

Rumeysa ÖZEN TANALI Balıkesir Cumhuriyet Savcılığından Akçakale Cumhuriyet Savcılığına,

Ahmet ÖZERZURUMLU Çerkeş Hâkimliğinden Siverek Hâkimliğine,

Nilgün YILMAZ Adana Hâkimliğinden Viranşehir Hâkimliğine,

Mehmet Fatih SARI Merzifon Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

İsmail Altay SECERLİOĞLU Karabük Cumhuriyet Savcılığından Viranşehir Cumhuriyet Savcılığına,

Burcu ŞAHİN KAPLAN Gönen Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Sinan TOKGÖZ Bucak Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Emre TOKGÖZ Karacabey Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Recep SALKIMTAŞ Kastamonu Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına

Ezgi YAZAR Çeşme Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Ömer Faruk ÖZTÜRK Erdemli Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

 Büşra TÜRE Ödemiş Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Furkan ÇELİK İnebolu Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Gizem BİLGİN Kastamonu Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Mehmet Emin BİLKAY Çorum Cumhuriyet Savcılığından Ceylânpınar Cumhuriyet Savcılığına,

Ayşenur DEMİRCİOĞLU Bergama Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Hasan DİLER Kastamonu Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Merve COZAR Büyükçekmece Hâkimliğinden Siverek Hâkimliğine,

Durmuş EFE Anamur Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Elif YAMAN Bolu Hâkimliğinden Ceylânpınar Hâkimliğine,

Sıddıka ERDEN Yozgat Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Büşra TAŞTEMİR Merzifon Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Betül GÜNDÜZ Giresun Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Haci Mehmet İLHAN Hayrabolu Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Musa İLHAN Kemalpaşa Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Tuğçe İNCE Yenişehir Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Ufuk KANKAYNAR Serik Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına

Yusuf KÜÇÜKASLAN Çankırı Cumhuriyet Savcılığından Suruç Cumhuriyet Savcılığına,

Enes MİNGAN Bilecik Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına

Muhammet Ali OKUR Tire Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Gizem ORTA Silifke Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Abdurrahim UÇAN Sinop Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Sergen Cemre URHAN Didim Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına

Orçun UYDAŞ Safranbolu Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Muhammet Göktuğ ÜNLÜ Körfez Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Ömer ÜNVER Tirebolu Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına

Yasin ZENGİNGÖNÜL Edremit Cumhuriyet Savcılığından Akçakale Cumhuriyet Savcılığına,

Berna ÇELİK Mut Hâkimliğinden Siverek Hâkimliğine,

Süleyman ÇELİK Kırıkhan Cumhuriyet Savcılığından Viranşehir Cumhuriyet Savcılığına,

İsa TANALI Balıkesir Cumhuriyet Savcılığından Akçakale Cumhuriyet Savcılığına,

Şükran GÜLLÜ Ankara Hâkimliğinden Siverek Hâkimliğine

Melike AYDEMİR Ankara Batı Hâkimliğinden Akçakale Hâkimliğine,

Samet ASİLTÜRK Karaman Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Azercan KOÇ Çemişgezek Hâkimliğinden Viranşehir Hâkimliğine,

Gökay AYDEMİR Ankara Batı Cumhuriyet Savcılığından Akçakale Cumhuriyet Savcılığına,

Nurbanu AKŞİT CANTÜRK Soma Hâkimliğinden Akçakale Hâkimliğine,

Gökhan YAMAN Bolu Cumhuriyet Savcılığından Ceylânpınar Cumhuriyet Savcılığına,

Emrah GÜLDURAN Yalova Hâkimliğinden Viranşehir Hâkimliğine,

Metin GÜLSEREN Gölcük Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Gökhan GÖKTAŞ Kaş Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Abdulaziz YILDIRIM Afşin Hâkimliğinden Siverek Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına,

Gülay ZENGİN İstanbul Hâkimliğinden Bozova Hâkimliğine,

Yunus Emre ZENGİN Amasya Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Nuray ENSARİ Manisa Hâkimliğinden Suruç Hâkimliğine,

Elif ÇAVDAR YALÇIN Denizli Hâkimliğinden Akçakale Hâkimliğine,

Tahsin YILMAZER Bursa Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Uğur ZORLU Ankara Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Dr.Cüneyt Gülabi Vurucu Bakırköy Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Metin ULUSAL Yargıtay Tetkik Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Mustafa KESER Giresun Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Barış BÜLBÜL Yargıtay Tetkik Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Sabri DAĞDELEN Batman Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına,

Meral SEL Şanlıurfa Hâkimliğinden Şanlıurfa Ticaret Mahkemesi Başkanlığına,

Yusuf KUŞ Serik Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Adalet TANRIÖVER Tonya Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Murat ÖZTÜRK Azdavay Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Ali BAYIR Burhaniye Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

İbrahim AYBAKAN Mustafakemalpaşa Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Halil İbrahim NAS Sarıkamış Cumhuriyet Savcılığından Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına

Yılmaz YAVUZ Şanlıurfa Hâkimliğinden Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına,

Olcay TEMİZYÜREK CESUR Mersin Cumhuriyet Savcılığından Suruç Cumhuriyet Savcılığına,

Emre Turan ERKAN Gölbaşı(Ankara) Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

Muhammet Fatih ÖZKILIÇ Bayburt Cumhuriyet Savcılığından Suruç Cumhuriyet Başsavcılığına

Cemil AKCİĞER Şanlıurfa Hâkimliğinden Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına,

Yılmaz AYDOĞAN Ankara Hâkimliğinden Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına,

Ayhan KANLI Trabzon Hâkimliğinden Şanlıurfa Hâkimliğine,

18 Tem 2023 - 03:00 Şanliurfa/ Şanliurfa- Gündem

Mahreç  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 3.081.123 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.