Şanlıurfa’da ekmeğe büyük zam geliyor! İşte yeni fiyatı

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 81 ilde ekmek fiyatlarının Kurban Bayramı sonrasında 7 ile 7,5 lira arasında olacağını açıkladı.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Temmuz ayı başından itibaren ekmek fiyatlarının 7 ile 7,5 lira arasında olacağını söyleyen Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “2022 yılında ekmek fiyatlarının 10 lira olacağı söylendi. Ancak biz tüm olumsuzluklara rağmen ekmeği 5 liradan sattık'' dedi.

Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı ekmek fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘'Un fiyatlarındaki artışı, asgari ücretteki artışı ve işletme giderlerindeki artışı da düşünerek fırıncılar en makul artış seviyesinde kalacak. Temmuz ayından itibaren 200 gram ve 210 gram aralığındaki ekmeğin fiyatı 7 ile 7.5 lira arasında olacak”

EKMEK 10 LİRA OLMAYACAK

Başkan Balcı, Ekmeğin 10 lira olup olmayacağına yönelik bazı sosyal medya hesaplarda yapılan haberlere yönelikte açıklamalarda bulundu.

“Ekmek fiyatının 10 lira olması söz konusu değildir” diyen Balcı, “Azami kilogram fiyatı 25 lira olan ekmeğin 35,5 lirayı geçmemesi yönünde öngörümüz var. Azami olarak 35,5 liranın üzerinde olmayacağını düşünüyorum” Dedi.

“Hiç fırıncılık yapmayan, dernek adı altında olan kişiler, ekmek 10 lira olacak söylemlerini tekrar gündeme getirmeye başladılar” diyen Başkan Balcı, şöyle devam etti: “Bunun yanında uncular da ekmek fiyatlarını konuşmaya başladı. Bu mesleği icra etmeyen, açıklama yapma yetkisi olmayan insanların, halkımızın temel gıda maddesi olan ekmek konusunda bilgilendirme yapmasını doğru bulmuyoruz. Un Sanayicileri Başkanının da ekmek fiyatları konusunda açıklama yapması son derece yanlış. Onların yapacağı açıklamanın un fiyatları üzerinden olması gerekir. Yaptığımız çalışmalar neticesinde ekmek fiyatının 10 lira olması söz konusu değildir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’nın Temmuz ayında ekmeğe yapılacak zamın ardından Şanlıurfa Fırıncılar Odasının önümüzdeki günlerde yeni ekmek fiyatlarının kamu oyununa duyurulması bekleniyor.

24 Haz 2023 - 00:15 - Yaşam

Mahreç  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 2.692.685 kez ziyaret edildi.