Ramazan ayında İsrail zulmü durmuyor              

Geçtiğimiz gün İsrail askerleri Mescid-i Aksa’ya basarak birçok Filistinliyi darp etti.

Ramazan ayında İsrail zulmü durmuyor              
Ramazan ayında İsrail zulmü durmuyor              
+1
Video için play'e tıklayın

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’daki cemaate saldırıları sürüyor. Geçtiğimiz hafa Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Harem-i Şerif savaş alanına dönüştü. İsrail polisi, ses bombaları ve plastik mermiyle cemaate müdahale etti.

Müslümanlar için kutsal sayılan Mescid-i Aksa’da zulümler bitmiyor.  İsrail askerleri Ramazan ayında bile saldırı düzenledi. Polis ses bombaları ve plastik mermiyle cemaate müdahale etti.

Mescid-i aksaya baskın düzenleyen İsrail güçleri ramazan ayında ’da durmuyor. İsrail zulmü bitmiyor. Şanlıurfalı vatandaşlarda İsrail işgalcilerin yaptıkları zulümlere tepki gösterdi.

Vatandaşlar, “Zalimlerin eliyle sizi cezalandıracağım hem dünyada hem de ahirete, biz sadece bağırıyoruz çağırıyoruz dünyadaki bütün Yahudilerin mallarının pazarı Müslüman ülkeler” dedi.

“47 TANE İSLAM ÜLKESİ VAR İSRAİL HEPSİNİ VURUYOR”

Allahu Teâlâ kuran-ı kerimde bir ayete müminler kardeştir beyan eden İbrahim Yoldaş:” Takı biz bu ayeti unutarak, Allahlın ipini bırakarak Hz. Peygamberin sünnetini bırakarak dünyaya daldığımız andan beri küvetimiz elimizden gitti. İsrail bir avuç insandır hiçbir şeydir yani bir Urfa kadardır. Dünyada 47 tane İslam ülkesi var İsrail hepsini vuruyor. Yazıklar olsun bize le ilahe illallah Muhammedîn Resulallah diyenlere yazıklar olsun, yazıklar onsunki biz Müslümanız bir Müslüman çıkıp ta bu İsrail’e dur bu züllümü durdur diyemeyecek kadar o aşağı seviyeye geldik İslam bu mu Müslümanlık bu mu? Biz ruhumuzdan korktuk, zalimden korktuk, ölümden korktuk bak biz ne hale geldik. Bir insan bin insandan korkmasa bin insan mahkûmdur o bir insandan korkmaya. Kimi insan İslam neyime lazım mescidi aksa her la ilahe illallah Muhammed un Resulallah diyenin kırmızıçizgisi olması lazım. Annesinden, babasından, malından, mülkünden, çocuğundan, namusundan, şerefinden her şeyinden üstün tutmak lazım ki Allah bize mağlubiyet versin. Selatin Eyyubi orayı fethetmedi mi bu kime emanet edildi, dünyaya tapan, şehvet peşinde koşan ve dünya sevgisiyle evlat sevgisiyle Kudüs’ü unuttuk.  Allah’u Teâlâ dalyan Aleyhisselam’ın hayatında eğer ne zamanki siz Allah’ın ayetlerini kanunlarını ve peygamberlerin sünnetini bırakırsanız o zaman küvetiniz gücünüz elinizden gider. Zalimlerin eliyle sizi cezalandıracağım hem dünyada hem de ahirete.  Allah’ın ipini bıraktık, sünneti bıraktık, namusu bıraktık, imanı bıraktık, şefkati bıraktık, edebi bıraktık, merhameti bıraktık, adaleti bıraktık işte bu haldeyiz İsrail bizi vuruyor yoksa İsraillin haddine mi bizi vura. Müslümanlara sesleniyorum dünyayı sevseniz de öleceksiniz, arabaları sevseniz de öleceksiniz, kadınları sevseniz de öleceksiniz, içki içseniz de öleceksiniz ama bir gün Allaha donup Allah bizi hesaba çekecek o gün o keşkeler gelmeden önce uyanalım bu züllüme karşı sesiz kalmak dilsiz şeytandır. Züllüme karşı çıkmamız lazım uyanmamız lazım” kelimelerini kulandı.
Ramazan ayında İsrail zulmü durmuyor              

“MESCİD-İ AKSA BÜTÜN MÜSLÜMAN ÜLKELERİNİN ÇIKIŞ NOKTASI”

Şevket keklikçi,” Bizim Müslüman ülkeleri bir olması lazım mescid-i aksaya dikkat ederseniz hep oruçta ramazanda saldırı oluyor ve bizim dini değerleri ayakaltına almaya çalışıyorlar. Ben bununla ilgili hemen hemen yedi yıldır sivil kuruluşlarda ayaklanma olsun bir şeyler yapalım istiyoruz ama şahısla bitmiyor sivil kuruluşlarda bitmiyor yani Müslüman devletlerin ön görecek on ayak olacak ki bizde ona göre hareket ederiz gerekirse biz buradan gideriz. Bu düşüncelerle biz baya üzülüyoruz. Mescid-i aksa sadece Filistinlilerin değil bütün Müslüman ülkelerinin çıkış noktası. Mescid-i Aksa’yı sadece bir toprak parçası olarak sayamayız mescidi aksa bizim ve Müslümanların ve bütün dinlerin doğduğu yer olduğu için herkes orda kardeşçe yaşamaktayken İsrail yani devlette değil İsrail devleti diye bir şey yok zaten. İsrail denen bir Siyonist geldi oraya abandı sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi üç tane harita gösteriyor birinci haritada nokta kadar yok ikinci haritada yarısını almış üçüncü haritada kendilerinin haritası bizim haritamız değil biz Müslüman olarak bunu kabul etmiyoruz. Bütün Müslüman ülkeleri birleşmesi lazım yoksa durumumuz vahi” dedi.
Ramazan ayında İsrail zulmü durmuyor              

“DÜNYADAKİ BÜTÜN YAHUDİLERİN MALLARININ PAZARI MÜSLÜMAN ÜLKELERİDİR”

Hamdullah kocaman,” Müslümanların sayesinde başka hiçbir sebebi yok biz sadece bağırıyoruz çağırıyoruz dünyadaki bütün Yahudilerin mallarının pazarı Müslüman ülkeler. Biz onların mallarını çattır, çattır kullanmaya devam ediyoruz. En ufak bir adım atmıyoruz başımızdaki liderlerin yüzde sekseni Yahudi uşağı zaten ülkem için demiyorum genel İslam âlemi için konuşuyorum. Birkaç ülkenin çabalamasıyla bir şey değiştirmiyor. Bu zulmü Müslümana benzediğimiz zaman engelleriz. Eski İsrail başkanınla bir gün röportaj yapıyorlar Kuran’ı kerimde geçiyor Müslümanlar sizi bir gün haritadan silecek sizi soyluyorlar. Doğru soyluyorsun da o Müslümanlar bu Müslümanlar değil daha ona çok var soyluyorlar. Ne zaman Selahaddin Eyyubi gibi olursak o zaman mescid-i Aksa’yı alırız” ifadelerinde bulundu.
Ramazan ayında İsrail zulmü durmuyor              

” MÜSLÜMANLAR BİRBİRİNİ ARKASINI TUTMUYOR”

Bunun kontrolü bir saldırı olduğunu düşünüyorum beyan eden Mehmet altın” Müslümanlar birbirini arkasını tutmuyor. Libya’ya bakın, Ürdün’e bakın, Irak’a bakın bütün Müslüman ülkelerine bakın hepsi bir savaş halinde hepsi bir uğraş halinde bu bizim birlik ve beraberliğimizin olmadığı anlamına geliyor. Gerçekten biz peygamberin ümmetiysek gerçekten biz bu peygambere tabiysek hepimiz birbirimizi tutuğumuz zaman gerçekten bir problem kalmayacak biz kendi keyfimizden nefsimizden odun verdiğimiz zaman o zaman birlik beraberlik olur. Bu züllümü el birliyle engelleyebiliriz yani eyleme gecemeyiz dünyada İsrail’e karşı kimse eyleme geçebilmiş ‘mi İsrail’e karşı bir tek tayip Erdoğan engel oluyor bir tek o konuşuyor dünyada başka konuşan yok muhalefete bakıyorsun konuşan yok Türkiye’deki muhalefette Müslüman değil mi niye konuşmuyor o zaman “sözlerini sarf etti.
Ramazan ayında İsrail zulmü durmuyor              

ÖZEL HABER: ŞABAN KIRBAÇ-ABDULGANİ YILMAZ

13 Nis 2023 - 10:40 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 2.974.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.