Tepkiler çığ gibi büyüyor! Halil Konakçı bu kez Şanlıurfa’yı hedef aldı!

Yaşam tarzını hedef alan açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen imam Halil Konakçı, bu kez Şanlıurfa ile ilgili yaptığı paylaşımla tartışma yarattı.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Hilafet çağrısı yaptığı ve yaşam tarzını hedef açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Halil Konakçı, bu kez de Bediüzzaman Mezarlığı’nda İbrahim Edhem Hocanın kabrini ziyaret etmesinin ardından paylaştığı fotoğraf ve o fotoğrafta bahsettiği İbrahim Edhem Hoca ile ilgili iddiaları tartışma konusu oldu.

İmam Halil Konakçı,  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi “Tesettürele alakalı risale yazdığı için yargılanan ve hapisten çıktıktan sonra İstiklal mahkemesi tarafından 24 yaşında idam edilen ama unutulan şehid İbrahim Edhem Hocanın Urfa’da ki kabri. O dönem bir çok alimleri ve talebeleri böyle zalimce şehid ettiler. Demek ki neymiş “ dedi.

Halil Konakçı’nın tartışma yarattığı bu sözlerine kimi sosyal medya kullanıcısı sert sözlerle yorum yaparak şu ifadeleri kullandı; “Hoca bizim ikinci Fesli Kadir” yorumunu yaparken kimi takipçiler “Yalan söylemeye de utanmıyorsun. Senle aynı Allaha secde ettiğimize inanamıyorum. Yazdığı risaleden affediliyor. Anadoluda milli mücadele karşıtı, şeyh sait taraftarı ve kürdistan hayaliyle gezip servet basarken asılıyor” diye tepki gösterdi.

27 Kas 2022 - 19:20 Şanliurfa- Gündem

Muhabir  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 1.651.169 kez ziyaret edildi.

Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?
Tüm anketler