Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken 'Fakıbaba' açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı canlı yayın programında Ak Parti ve Milletvekilliğinden istifa eden Ahmet Eşref Fakıbaba ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

  Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Ak Parti ve milletvekilliğinden istifa etmesini değerlendiren Karamollaoğlu, "Fakıbaba'nın istifası çok önemli. Zannediyorum ki Fakıbaba'nın ayrılması başkalarını da tetikler. İnsanlar gidişattan memnun değiller" dedi.

"İSTİFASI BAŞKALARINI DA TETİKLER"

Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Ak Parti ve milletvekilliğinden istifasını da değerlendiren Karamollaoğlu, şu açıklamayı yaptı:"Benim siyasette bu tip kokuları alma kabiliyetim fazla değil. Su-i zan olabilir. Bazı ihtimaller gözüküyor. Fakıbaba'nın istifası çok önemli. Bizatihi farklı yapıda bir insan. Belediye başkanıyken de farklı tavırlar sergiledi. Zannediyorum ki Fakıbaba'nın ayrılması başkalarını da tetikler. İnsanlar gidişattan memnun değiller. Şahsi menfaatini gözetenler var. Seçimde bir değişiklik kaçınılmaz gibi gözüküyor. Bu insanları endişe sürüklüyor" dedi.

FAKIBABA İSTİFASINI SOSYAL MEDYA'DAN DUYURMUŞTU

Fakıbaba, daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "AK Parti'de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum. AK Parti üyeliğimden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur" demişti.

25 Eki 2022 - 05:05 Şanliurfa- Siyaset

Muhabir  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 1.675.386 kez ziyaret edildi.

Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?