Müjdeli haber geldi! Benzin 9,5 TL, LPG 5,5 TL oluyor

Dolar kurunun geleceğiyle ilgili ekonomistler çok farklı rakamlar telaffuz ederken bu rakamların bazen 30 bazen de 40 lira seviyesi olduğu bildirildi. Özellikle bağımsız iktisatçılar ve ekonomistler Türkiye ekonomisinde yapısal sorunların olduğu, cari açığın yükseldiği ve Merkez Bankası’nın kasasında döviz rezervlerin ekside olması gibi sebepler yüzünden dolar ile ilgili bir kırılmanın yaşana bileceği konusunda uyarılarda bulunduğu aktarıldı.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

DOLARDAKİ DÜŞÜŞLE YAKITA İNDİRİM

Kur yukarı zıplamasın diye 9-12 TL aralığı rakamları telaffuz edildiğini belirten Şeref Oğuz yeni para girişi ile aralık ayındaki gibi bir düşüş yaşanacağına dair söylemler olduğunu belirtti.

Dolar kuru 9 TL olursa şu anda yarı yarıya düşmüş olacak. Bu doğrultuda dolar kuru ile orantılı olan benzin ve LPG fiyatlarının da yarı yarıya düşmesi bekleniyor. Bu doğrultuda 19 TL olan benzinin 9.5 TL, LPG’nin ise 11 TL’den 5,5 TL seviyesine gelmesi bekleniyor.

BENZİN MOTORİN VE LPG’YE İNDİRİM

Bunun yanı sıra PO tarafından bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyada katılanlara 50 TL puan verileceği aktarıldı. Kazanılan bu puanlar ise bir sonraki yakıt alımında kullanılacak ve toplam tutardan 50 TL indirim yapılacak. PO tarafından yapılan duyuruda 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 250 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, SMS ile kampanyaya katılarak 40 TL, Juzdan’dan kampanyaya katılarak 50 TL chip-para hediye edileceği bildirildi.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin PO tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Kampanya 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında geçerlidir.

Kampanyadan faydalanmaya başlamak için ilk harcamadan önce asıl kart sahibinin; Juzdan Uygulamasından “Hemen Katıl”a tıklayarak veya Akbank’ta kayıtlı cep telefonu numarasından “PO “ yazıp 4566’ya SMS göndererek kayıt olması gerekmektedir.

Kampanya katılımı, Axess Mobil’den yapılan katılımlarda profil alanındaki “Katıldığınız Kampanyalar” bölümünde yer almasından sonra, SMS ile yapılan katılımlarda ise belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve Akbank tarafından “kayıt oldunuz” bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır.

Kazanılan chip-paralar anında karta yüklenecek ve yüklendiği andan itibaren 8 Ekim 2022 tarihine kadar kampanyaya katılan tüm Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında yapılacak akaryakıt veya otogaz alımlarında kullanılabilecektir.

AKARYAKIT VE OTO GAZ DA KULLANILACAK

Bu tarihe kadar kullanılmayan chip-paralar sonrasında sadece akaryakıt sektöründeki Axess üye işyerlerinde akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanılabilir.

Aynı gün içerisinde yapılan 250 TL ve üzeri ilk harcama kampanyaya dahildir

Kampanya kapsamında işlemlerin Axess üye işyeri Petrol Ofisi istasyonlarındaki Akbank Axess POS terminalinden yapılması gerekmektedir.

Kampanyadan Axess, Axess Business, Free, Wings, Wings Business, Akbank kart, Akbank kart Business, Axess KOBİ asıl ve bu kartlara bağlı ek kart sahipleri faydalanabilecektir.

Bank’O Card Axess kartları kampanyaya dahil değildir.

Tüzel müşteriler Juzdan uygulamasını kullanamadıkları için kampanyaya 4566’ya SMS göndererek katılabilir ve en fazla 40 TL chip-para kazanabilirler.

SMS KAYDI DA VAR

Tüzel müşterilerin tüm ticari kredi kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı cep telefonundan SMS ile kayıt olunması gerekmektedir.

Şahıs şirketi sahipleri; bireysel ve ticari kartlarıyla Juzdan üzerinden kampanyaya katılabileceklerdir.

Kampanya müşteri bazındadır. Bir müşteri asıl ve ek kartları ile yapacağı harcamalardan kampanyaya Juzdan ile kayıt olması halinde bir defa ve en fazla 50 TL, SMS ile kayıt olması halinde ise en fazla 40 TL chip-para kazanabilecektir.

Chip-para kullanılarak yapılan akaryakıt/otogaz alımları kampanya kapsamında değildir. İptal edilen işlemlerde chip-para kazanımları da iptal edilecektir. Chip-para’nın kullanılmış olması halinde ekstreye ilgili tutar kadar borç yansıtılacaktır.

Kazanılan chip-paralar, mil puana dönüşmeyecektir.

Katılım için gönderilen SMS’ler; tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Juzdan veya SMS ile kayıt olmayan kart sahiplerinin harcamaları kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Akbank T.A.Ş. ve Petrol Ofisi A.Ş kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarının listesine axess.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 19.24 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 24.83 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10,73 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 19.23 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 24.81 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 10,98 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara’da benzin litre fiyatı 19.23 TL

Ankara’da motorin litre fiyatı 24.86 TL

Ankara’da LPG litre fiyatı 11 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir’de benzin litre fiyatı 19.34 TL

İzmir’de motorin litre fiyatı 24.94 TL

İzmir’de LPG litre fiyatı 10,73 TL

20 Eyl 2022 - 19:05 - Otomobil

Muhabir  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 1.708.283 kez ziyaret edildi.

Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?