Akaryakıta 10 TL, LPG’ ye 6 TL indirim geliyor iddiası!

Sektör kaynaklarının aktardığı bilgilere göre önümüzdeki günlerde Benzin ve motorine 10 TL, LPG’ye 6 TL indirim geleceği iddia edildi.

Geçtiğimiz 2021 yılı Aralık ayında dolar kuru 18 TL iken benzin ve motorinin litre fiyatı 12 TL bandında olduğu hatırlatıldı ve Petrol fiyatları ise 73-80 dolar olduğu aktarıldı. Ancak şu anda dolar kuru yine 18 TL bandına iken petrol fiyatları ise 96 dolar bandında bulunduğu ifade edildi. Şimdi dolar kuru seviyesi aynı ve petrol fiyatları 96 dolara kadar düşerken bundan kaynaklı olarak benzin ve motorin fiyatlarına minimum 10 TL, petrol fiyatları yine 79 dolar seviyesine geldiği zamanda 12 TL indirim yapılması beklendiği ifade edildi. Ayrıca sektör kaynakları tarafından yapılan açıklamada böyle bir indirimin gerçekleşmemesi halinde birçok akaryakıt firmasının iflas edecek duruma geleceği bildirildi.

AKARYAKITA 10 TL İNDİRİM

Türkiye tarihte görülmemiş bir enflasyon ile uğraşırken enflasyon TÜİK’e göre yüzde 79,80, ANAG’a göre yüzde 176. Bu enflasyonu tetikleyen etkenlerin başında ise akaryakıt fiyatları geliyor. Dolayısı ile enflasyonun giderek tırmanmasında ki en büyük rolü olan akaryakıt fiyatlarına en az 10 TL indirim yapması gerekiyor.

Sektör kaynaklarının aktardığı bilgilere göre önümüzde ki günlerde akaryakıta peş peşe indirimler yapılması kuvvetle muhtemel ve fiyatlarda 10 TL’ye kadar indirim yapılması bekleniyor. Ankara kulislerinden sızdırılan bilgilere göre Bakanlık tarafından bu indirim için bazı hazırlıklar yapıldığı aktarıldı.

ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ

Sektör kaynakları önümüzde ki günlerde benzin ve motorine 10 TL indirim yapılmasa da en az 5 TL indirim yapılacağı kuvvetle muhtemel olarak paylaşıldı ve indirim yapıldığında okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

08 Ağu 2022 - 04:20 Şanliurfa/ Şanliurfa- Otomobil

urfanatik.com son bir ayda 2.115.899 kez ziyaret edildi.

Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?