Görevden alınan Urfalı müdür hakkında flaş karar

Görevden alınan Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü İbrahim Halil Çetiner görevine iade edildi.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü İbrahim Halil Çetiner, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında hakkında yürütülen bir soruşturma nedeniyle yaklaşık 7 yıl sürdürdüğü Şanlıurfa GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (GAPTAEM) görevinden alınmıştı.

Müdür Çetiner, İdare Mahkemesi’nde açtığı davanın kendi lehine sonuçlanarak göreve iade kararı verildiğini sosyal medya hesabından duyurarak açıklamada bulundu.

MAHKEME GÖREVE İADEYE KARAR VERDİ

Çetiner sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;”2019 yılında isimsiz bir dilekçe ile müfettişler gelmiş, delilsiz ve ispatsız iddialarla 1 Eylül 2020’de müdürlük görevimden alınmıştım. Bu hukuka aykırı işlemlerin tamamı itiraz ve dava sonucunda ortadan kalktı. İlk önce; Yüksek Disiplin Kurulunun 22.10.2020 tarihli kararıyla disiplin cezalarımın tümünü kaldırdı. Bu karar Sayın Bakan tarafından 28 Ocak 2021’de onaylandı. Ardından Şanlıurfa İdare Mahkemesinde açtığım göreve iade kararım olumlu sonuçlandı. Çok şükür, Şanlıurfa İdare Mahkemesinde açtığım göreve iade kararım 22/07/2022 tarihinde olumlu sonuçlandı ve mahkeme görevden alınma işlemini iptal etti, göreve iadeye karar verdi. Bu süreçte bana inanan herkese ve hukuki süreci takip eden herkese sonsuz teşekkür”dedi.

İBRAHİM HALİL ÇETİNER KİMDİR?

İbrahim Halil Çetiner, 1972 yılında Şanlıurfa'da doğdu. 1995 yılında Harran Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak kamuda göreve başladı. Sonraki yıllarda Köy Hizmetleri Araştırma Enstitüsü'nde ve GAPEYAM`da çalıştı. GAPEYAM`da bir süre müdürlük yapan Çetiner, 2005 VE 2013 yıllarında GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcısı ve İdari Koordinatör olarak çalışıyordu. Çetiner, 2013 yılında da GAPTAEM'e müdür olarak atandı.

27 Tem 2022 - 05:00 Şanliurfa- Gündem

Muhabir  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 2.064.246 kez ziyaret edildi.

Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?