Son dakika haberi:Akaryakıta büyük indirim geliyor!

Akaryakıta gelen peş peşe zamların ardından sürpriz bir indirim haberi geldi.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Genova Petrol Borsası'ndaki satışların hızlanması nedeniyle Cuma gece yarısından sonra benzinde 1 TL üzerinde indirim bekleniyor. İndirimin pompa fiyatlarına da yansıması bekleniyor.

Benzinin litre fiyatı son olarak bugün itibariyle gelen 1,04 TL'lik zamla 24 TL'ye dayanmıştı.

Eğer 21 Mayıs Cumartesi günü geçerli olması beklenen indirim fiyatlara yansırsa benzin fiyatları yeniden 23 TL'nin az da olsa altına gerileyecek.

Zam ile birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 23 lira 87 kuruşa, Ankara'da 23 lira 96 kuruşa, İzmir'de ise 23 lira 98 kuruşa yükseldi.

2 gün önce de zamlanmıştı

17 Mayıs'ta benzinin litre fiyatına 1 lira 68 kuruş, LPG'nin fiyatına ise 40 kuruş zam yapılmıştı. Öte yandan benzine yılbaşından bu yana 17 kez zam yapılmıştı, bugünkü fiyat artışı ise 18. zam oldu.

 Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS artık sessiz

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

19 May 2022 - 14:56 Şanliurfa- Otomobil

Mahreç  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 2.958.002 kez ziyaret edildi.