Zor şartlarda hizmet veriyorlar

Şanlıurfa'da zor şartlar altında çalışan karayolu işçilerinin halleri yürek burktu.

Zor şartlarda hizmet veriyorlar
Şanlıurfa'da termometrelerin yaklaşık 40 derece sıcaklığı gördüğü havada çalışan karayolları işçileri hem oruç tutuyor, hem de sıcak asfalt dökerek  yol yapıyor.

İş makineleri kullanarak çatlayan veya parçalanan asfaltlar üzerine sıcak asfalt döken işçiler daha sonra sıcak havada asfaltı kürekle düzeltiyor.

Ramazan ayında günlerinin büyük bir kısmını güneşin altında yol çalışmaları yaparak geçiren işçiler, vatandaşların yollarda sıkıntı yaşamaması ve istedikleri yerlere rahatça ulaşmaları için emek veriyor.

Yol çalışmalarında çalışan işçilerden İsmail Yavaş, havanın sıcaklığından ve tuttuğu oruçtan dolayı zorlandığını fakat her şeye rağmen lerini en iyi şekilde yerine getirmek istediklerini belirtti. Yaptıkları işin yapılması gereken bir iş olduğunu ve geceleri vicdanı rahat bir şekilde uyumak için işlerini itina ile yaptıklarını, havanın sıcak olmasından dolayı zorlandığını fakat sevabına nail olmanın daha güzel olduğunu ifade etti.

Cengiz Kara'da sıcaklığa aldırmadan işleri tam olarak yaptıklarını ve amirlerinin kendilerine kolaylık sağladığını belirtti.

Sabah saat 07:00'da iş başı yaptıklarını ve zorluklara rağmen işlerini severek yaptıklarını, havanın sıcaklığı 90 derece de olsa vatan ve millet için bu görevi yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER