Zincir Marketler, Yerel Esnafı Olumsuz Yönde Etkiliyor

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde yaklaşık 20 yıldır esnaflık yapan Hasan Öz sayıları her geçen gün artan zincir marketlerin kendilerini olumsuz yönde etkilediğini belirterek vatandaşları yerel esnafa destek olmaya davet etti.

Zincir Marketler, Yerel Esnafı Olumsuz Yönde Etkiliyor

Birçok büyük ve küçük market zincirinin açıldığı Şanlıurfa'da mahalle bakkalları ve yerel marketler can çekişiyor.Kentte ve ilçelerde her cadde ve sokak başında bir biri ardına açılan marketler, bakkal ve yerel marketleri kapatma noktasına getiriyor.

Zincir marketlere karşı direnemediklerini söyleyen bakkal esnafı, kendi yağında kavrularak ayakta kalabildiklerini belirtti. Sayıları her geçen gün artan zincir marketler nedeniyle eskisi gibi iş yapamadıklarını dile getiren bakkalcılar, bakkal kültürünün yok olmaması için hükümetin kendilerine destek vermesi gerektiğini belirtti.

Yenişehir'de yaklaşık 20 yıldır bakkalcılık yaptığını söyleyen Hasan Öz, Zincir marketlerin yaygınlaşmasından önce işlerinin iyi olduğunu belirterek, “Her sokak başında açılan zincir marketler yüzünden işimiz eskiye göre yarı yarıya düştü. Vatandaşların eskisi gibi bakkallara ilgisi yok. Vatandaşlar, borç olması takdirde bize gelip alışverişlerini yapıyorlar, peşin olunca gidip zincir marketlerden ihtiyaçlarını gideriyorlar. Bu da işlerimizi olumsuz yönde etkiliyor. Vatandaşlarımız gelip bizden alışverişi yapsınlar bizde ayakta durabilelim ” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatabdaş vatandaş
vatabdaş vatandaş - 8 ay Önce

sende bütün ürünleri zincir marketlerle aynı fiyata ver. onlar kadar çok çeşit bulundur. pos makinesi ile ödemeyi kabul et. senden alalım. bunları yapmadığın taktirde çok beklersin bakkal amca.

SIRADAKİ HABER