Yöresel lezzetleri büyükşehir ile öğrendiler

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Şanlıurfa Ev Yemekleri Kursu'na katılan yerli ve yabancı 36 kadın kursiyere sertifikaları dağıtıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mutfak Müzesinde başlayan dört aylık kurs dönemi sonrası 'Şanlıurfa Ev Yemekleri Kursu'nu katılan yerli ve yabancı kursiyerlere,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi'nin eşi Sema Çiftçi sertifikalarını takdim etti.

Sertifika dağıtım törenine katılarak kursiyerlerle sohbet eden Sema Çiftçi, kursiyerlerin eğitim süresince öğrenip yapmış olduğu yemekleri tattı.
Bu tür sosyal faaliyetlerin devam edeceğini belirten Sema Çiftçi, "Kentimiz turizm kenti.Turizmin yanı sıra kültürel zenginlikleri olan Şanlıurfa'da yemek kültürü ise oldukça zengindir. Bu yüzden özellikle yemek kültürünün gerek halkımıza gerekse de konuklarımıza aktarılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Kursiyerlere başarılar diliyorum" dedi.

Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Kursiyer Ayşe Dicle Özmen, "Kursa gelerek Urfa'nın yöresel yemeklerdeki zenginliğini gördük. Borani, Su Kabağı, Ağzı Açık, Ağzı Yumuk  ve daha bir çok Urfa yöresine ait yemeği bu kursta öğrendim. Bizlere bu fırsatı tanıdığı için Şanlıurfa Büyükşehir belediyesine teşekkür ederim" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin vermiş olduğu kurslardan yararlanmak isteyen vatandaşların Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na müracaat etmeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER