Yollar, otopark olmaktan çıksın”

Şanlıurfa kent merkezinin birçok bölgesinde kaldırımların dar olması sorun yaratırken, Bağlarbaşı mahallesinde bu sorun daha çok tehlike saçıyor. Kaldırımların dara olması vatandaşlara geçiş sırasında zorluk yaşatırken, konuyla ilgili yeni çalışmaların y

Yollar, otopark olmaktan çıksın”

Şanlıurfa kent merkezinin birçok bölgesinde kaldırımların dar olması sorun yaratırken, Bağlarbaşı mahallesinde bu sorun daha çok tehlike saçıyor.

Kaldırımların dara olması vatandaşlara geçiş sırasında zorluk yaşatırken, konuyla ilgili yeni çalışmaların yapılması istendi. Ayrıca dar kaldırımlı bölgelerde araçların da uygunsuz park etmesi vatandaşların tepkisini çekiyor.

Bağlarbaşı mahallesinde ana caddenin yanında bulunan kaldırımın dar olması vatandaşların şikayetine neden olurken, kaldırımdan inip yolda yürümek isteyen vatandaşlar kaza geçirme riski taşıyor. Bir kişinin geçebileceği kadar dar olan kaldırımda, karşı yönlerden gelen iki kişiden birinin yola inmesi gerekiyor.

Yola inildiği takdirde kaza geçirme ihtimali doğuran kaldırım, vatandaşlar tarafından genişletilmek isteniyor. İlgili yetkililerin bu konuda çalışma başlatmasını isteyen bir Ensari Gül adındaki vatandaş “ Şanlıurfa’mızda artık kaldırımlar kullanılmıyor, ya çok dar oluyor ya da esnaf kapatıyor, belediyenin bu duruma bir an önce çözüm bulması lazım. Kaldırımlar dar olunca vatandaş kullanamıyor.

Gündüzleri yine yine idare edilir belki ama akşamları karanlıkta yürümek tehlikeli oluyor. Kaldırımdan inip, yolda yürümek isteyen bir vatandaşa her an bir araç çarpabilir” şeklinde konuştu.

Ayrıca araçların da uygunsuz yere park edilmesinden şikayet eden vatandaşlar, Şanlıurfa’da bu durumun önüne geçilmesini isterken, otopark sayılarının artırılmasını istedi. Şanlıurfa’da otoparkların yetersiz olduğunu söyleyen İsmail Paslanmaz, “şehrimizde otoparklar yetersiz olduğu için yollar otopark olarak kullanılıyor.

Son zamanlara baktığımız zaman Şanlıurfa’da trafik felç oluyor, artık yollar otopark olmaktan çıksın, yol ve kaldırımlar genişletilsin” ifadelerini kullandı. (Ali ÇETİNKAYA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER