Yol İçin Açıldı, Ama Kapatılmadı!

Şanlıurfa'nın Karaköpür ilçesi yeni 35 metre yol üstünde binaların önünde açılan çukur, başta çocuklar olmak üzere herkesi tehdit ediyor.

Şanlıurfa'nın Karaköpür ilçesi yeni 35 metre yolda çatlamaların meydana geldiği yolda zeminin oturtulması için üç binayı kaplayacak şekilde dev çukur açıldı. Sürekli çatlayan yolda zeminin sağlam oluşması için ekipler geniş çaplı çalışma başlattı.
Karaköprü ilçesi yeni 35 metre yol üzerinde küçük çatlamaların meydana geldiği yolda yol çalışmaları nedeniyle iki ay önce üç binanın olduğu yolda büyük bir çukur açıldı. iki aydır devam eden çalışmalarının tamamlanmaması ve açılan büyük çukurun etrafında önlem alınmaması vatandaşın tepkisini çekti. Evden insanları dışarı çıkamıyor, öğrenci servisleri duramadığı yolda veliler isyan etti. kaldırımdan geçen vatandaşlar, “Buraya bir çocuk düşse ne olacak? Bunun hesabını kim verecek? Alınan önlemler formaliteden ibaret. Yaklaşık 2 aydır burası açık. Binadan çıkmak isteyen bir çocuk son anda düşmekten kurtuldu. Az daha dikkatsiz ve dalgın olsa çukura düşecekti. Bir an önce bu yolun yapılmasını istediklerini belirtiler.
Bina sakinlerinden emekli Sinan Demirtaş, "Karayollarında şantiye müdürü olarak 7-8 yıl öncesi Diyarbakır bölgede yol çalışmalarında bulundum. Yaptığımız yolun güzel olması hizmetin daha verimli daha rahat olması için büyük bir çalışma İçerisindeydik ama şimdi Karaköprü mevkiinde yeni 35 metre yolda Kamyonlarla yapılan dolgu zemine oturmamış. Bu binalar hesabı ile zemin oturması yapılmıştır. Allah korusun 7-8 şiddetinde deprem olsaydı bütün insanlar hayatını kaybedebilir. Bu durumun olmaması için zeminin sağlam ve sıkıştırılmış olması gerekirdi. Bunun için 2- 3 yıllık bir zaman gerekiyordu. Buralara dökülen kamyonların her sıkıştırılması silindirle gidip gelip güzel bir şekilde zemin sağlamlaştırılması gerekir, herhangi bir deprem olayında veya ağır tonajlı kamyonlar geçişinde herhangi bir çökme, delinme ve yer değiştirme olayı olmazdı. Şimdi görüyoruz bina sakinlerinin hayati tehlikeleri var. Neden diyecek olursanız! zemin oturmadığı için yolun olduğu bu binaların sağlam değildir. Bunun için hizmetin verimli bir şekilde sağlamak ve yerine getirilmesi lazım insanlara değer veriyorsa o memlekete insanların hizmeti daha verimli yapmak gerekir. Bu yolu sağlam yapmak gerekir iyi bir dolgu ile burayı doldurup bir an önce yapmaları gerekir"dedi.
Emin Çalışır ise," Burası iki ay önce kazıldı, ama daha yapılmadı bu bizim ayıbımızdır. Buradan çocuklar her an düşebilir, öğrenci servisleri bile artık çocukları buradan alamıyor, ayrıca öyle bir işler yapılıyor ki bir bölgede ışıklandırma var bir bölgede yok bu nasıl hizmet bir an önce buraların yapılması için yetkileri göreve davet ediyoruz"dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 09:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 8 ay Önce

görün ha hizmeti vatandaşa verilen degeri görün işde bir seçim arefesinde böle seçim uzakta olsa kimbilir neler neler ve ne zaman gelip kapatırlar???

Urfalı
Urfalı - 8 ay Önce

Burası urfa ankara istanbul değil sahipsiz şehir siz sahip çıkmassanız elin gavuru gelip sahip çıkar.yetkililer oy için değil hizmet için sahip çıkın.

murat
murat - 8 ay Önce

bu yol 3 aydır bömyle her gün gecıyom hıc bısey yok kara köprüler mustahaksınız böyle lıyakatsız bılgısız ınsanları secersenız sonuc bu öyle resımlernı karaköprünün her bınasına asılmakla hızmet olmuyo görün

SIRADAKİ HABER