“Yetkilileri UYARIYORUZ…”

-Murat Çiftçi- Gün içerisinde binlerce araba ve insanın geçtiği alt geçitte meydana gelen çürümelerden dolayı yetkililerin herhangi bir çalışma yapmaması vatandaşların tepkilerine neden oluyor. 1986 yılında yapıldığı öğrenilen alt geçit iki mahalleyi

“Yetkilileri UYARIYORUZ…”

-Murat Çiftçi-

Gün içerisinde binlerce araba ve insanın geçtiği alt geçitte meydana gelen çürümelerden dolayı yetkililerin herhangi bir çalışma yapmaması vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

1986 yılında yapıldığı öğrenilen alt geçit iki mahalleyi birbirine bağlıyor, iki mahalle içinde önem arz eden alt geçit adeta tehlike saçıyor. Tavan kısmında meydana gelen çürümelerden dolayı damlama yapan ve kolonların içerisinde bulunan demirlerin dışarıya kadar çıkması görenleri şaşırtıyor.

Alt geçidin bu durumuna tepki gösteren vatandaş Mehmet Karakuş muhabirimize şu açıklamalarda bulundu;

“Geçtiğimiz günlerde kamyon buradan geçti ve uzun olduğu için alt geçidin tavanına sürtünerek geçmek zorunda kaldı. Sürtünerek geçtiği için alt geçidin tavanında ciddi şekilde hasarlar meydana geldi. Alt geçitte hasarlar çok fazla, üst geçidin tavanında damlamalarda oluyor ve bu durum üst geçidin yapısına zarar veriyor, yer yer çürümeler oluyor. Yetkililer hiçbir çalışma yapmıyor. Allah korusun yarın burada bir hadise meydana gelirse kim hesabını verecek. Her gün üst geçidin altından ve üstünden binlerce araba geçiyor, meydana gelen bu hasarlardan dolayı yetkililerin bir önlem almasını istiyoruz.”

Bu yolu sürekli kullandıklarını belirten Halil Subaşı, “Sürekli kullandığımız bir yol, buradaki bu durumu sürekli olarak muhtara iletiyoruz. Muhtarımızda bu durumu yetkililere ilettiğini söylüyor ve konu ile ilgili fazla kimsenin ilgilenmediğini görüyoruz. Özellikle yağmur yağdığı zaman çok kötü görüntüler oluşuyor. Kaç defa burayı onardılar ama bir türlü randıman tutmadı burası, yetkililerin bu konuya biran önce çare bulmalarını istiyoruz” dedi.

Köprünün durumunun içler açısı olduğunu belirten Kemal Demir, Kaldırımların dar olduğu için doğru dürüst kaldırımda yürüyemediklerini ve yetkililerin biran önce buraya çözüm bulmalarını talep etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER