Yeşildirek İhalesi İptal Edildi

TOKİ tarafından, Şanlıurfa’nın Yeşildirek Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında inşa edilecek 537 konutun ihalesi iptal edildi.

Yeşildirek İhalesi İptal Edildi
TOKİ ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokolle Yeşildirek Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışması daha önce başlatıldı. İlk aşamada “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan taşınmaz ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan toplam 4,7 Ha büyüklüğündeki taşınmazların devri işlemleri gerçekleştirildi. Bu alanda 537 konut ve 44 dükkân inşa edilerek köhnemiş, çarpık yapılaşma bulunan ve yeterli sosyal donatı olmayan alandan hak sahiplerinin tasfiyesi planlandı.
29 Ağustos 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilen ihale kapsamında 44 dükkân ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyordu.Projedeki konutların 104’ü 2+1, 205’i 3+1 ve 228’i ise 4+1 planında inşa edilecekti, ihalesi yapılan Yeşildirek kentsel dönüşüm projesi TOKİ tarafından iptal edildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ral Yatırım Holding;
Ral Yatırım Holding tarafından yapılan açıklamada söz konusu ihalenin bütün teklifler reddedilerek iptal edildiği duyuruldu. Şirket tarafından konuyla ilgili olarak KAP’a yollanan açıklamada şöyle denildi:
“Şirketimiz Bağlı Ortaklıklarından HERA TEKNİK YAPI A.Ş.'nin 29.08.2018 tarihinde katılmış olduğu Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen "Şanlıurfa İli Merkez İlçesi Yeşildirek Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1 Etap 537 Adet Konut, 44 Adet Dükkân İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" İhale komisyonunun kararı üzerine bütün teklifler reddedilerek iptal edilmiştir.”denildi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 9 ay Önce

lanet olsun .her yere talan yeşildireğe gelince yalan.

Yeşildirek 15 yıl
Yeşildirek 15 yıl - 9 ay Önce

Bu sefer ne bahane ekono mi mi

düşünen asıl
düşünen asıl - 9 ay Önce

Allah iyi etsin yesildireegin kaderi kudüs kaderi oldu Allah iyi etsjn

düşünen asıl
düşünen asıl - 9 ay Önce

Allah iyi etsin yesildireegin kaderi kudüs kaderi oldu Allah iyi etsin

SIRADAKİ HABER