Yeni Köprünün adı Recep Tayyip Erdoğan Oluyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kahta ilçesi ile Şanlıurfa'nınSiverek ilçesini birbirine bağlayan Türkiye'nin üçüncü büyük asma köprüsünde yaptığı incelemenin ardından Adıyaman Valiliğini ziyaret etti. Valilikte onur defterini imz

Yeni Köprünün adı Recep Tayyip Erdoğan Oluyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ElvanKahta ilçesi ile Şanlıurfa'nınSiverek ilçesini birbirine bağlayan Türkiye'nin üçüncü büyük asma köprüsünde yaptığı incelemenin ardından Adıyaman Valiliğini ziyaret etti.

Valilikte onur defterini imzalayan Elvan, gazetecilere ziyaretine ilişkin açıklamada bulundu.

"VATANDAŞLARIMIZIN YOĞUN TALEBİ SÖZ KONUSU"

Nissibi köprüsünde yaptığı incelemeden sonra vatandaşların köprünün ismi konusunda yoğun talebi bulunduğunu vurgulayan Elvan "Oradaki vatandaşlarımızın köprünün ismi konusunda yoğun bir talebi söz konusu. Özellikle köprünün isminin Sayın Cumhurbaşkanımızın isminin verilmesini ısrarla dile getirdiler. Biz bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza aktaracağız. Eğer kendisinin de uygun görmesi halinde köprüyeRecep Tayyip Erdoğan isminin verilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz" dedi.

"KÖPRÜNÜN TRAFİĞE AÇILMASIYLA KENT GELİŞECEK"

Nissibi köprünün trafiğe açılmasıyla birlikte, Adıyaman'ın ulaşımda iyi bir konuma geleceğini vurgulayan Elvan, bölge illerini birbirine bağlayacak köprüyle kentin gelişmesi ve ticaretinde önemli bir kavşak haline geleceğine işaret etti.

"ULAŞIM İÇİN GEREKLİ ALTYAPI ÇALIŞMALARINI BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLADIK"

Elvan, bakanlık olarak bölgenin tıkanan tüm damarlarının açılması noktasında, ulaşım ve iletişimde gerekli altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını, bundan sonraki süreçte de bölgenin gelişimine yönelik önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER