“Yeni Çadırkent hizmete giriyor”

-Haber Merkezi- Havaların soğuması ile birlikte Suriyeli sığınmacıların zorluklarla karşılaşmamaları, hastalanmamaları için hazırlanan yeni Çadırkent’te çalışmalarda sona gelindi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 25 Ocak 2015 tarihinden itibaren Suriyel

 “Yeni Çadırkent hizmete giriyor”

-Haber Merkezi-

Havaların soğuması ile birlikte Suriyeli sığınmacıların zorluklarla karşılaşmamaları, hastalanmamaları için hazırlanan yeni Çadırkent’te çalışmalarda sona gelindi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 25 Ocak 2015 tarihinden itibaren Suriyeli sığınmacıları yeni Çadırkent’e alacaklarını söyledi.

32 bin 500 kişilik Çadırkent’te incelemelerde bulunduklarını belirten Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Yapımında sona gelinen yeni Çadırkent’te son durumla ilgili toplantı yaptık, çalışmalar hakkında genel bilgiler aldık. “ Kış iyice bastırdı mülteci kardeşlerimiz sabırsızlıkla ne zaman açılacağını merak ediyor ne zaman açılıyor. Yaptığımız istişare ve değerlendirmede artık bu ayın 25’inde tam anlamıyla alt yapısıyla sosyal donatı alanlarıyla çadır kentin hazır olduğunu gördüm.25 Ocak tarihinden itibaren buraya peyderpey ilk etapta 1,2.ve 3. mahallelere alımlar yaparak ilk etapta 10 bin kişi alacağız. Sığınmacı kardeşlerimiz bu kışı daha rahat geçirecekler ” dedi.

Yeni Çadırkent yapımının hemen hemen tamamlanmıştır. Bu ayın 25'inden itibaren Suriyeli sığınmacıları bulundukları Barınma Merkezlerinden yeni Çadırkent’e almaya başlayacağız” dedi.

Küçük başkanlığında yapılan değerlendirme toplantısına Suruç Kaymakamı Abdullah Ciftci,  Çadırkent’in yapımını üstlenen Yüklenici Firma sahibi Faruk Başbuğ, AFAD Şanlıurfa Il Müdürü Mahmut Sönmez ve sivil ve askeri yetkililer katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER