Veren El Alan Eli görmüyor

Murat ÇİFTÇİ Askıda Ekmek projesi ile hayırseverlerin, ihtiyaç sahiplerini rencide etmeden onlarla ekmeklerini paylaşmalarını sağlamak adına bazı fırınlar da uygulanan bu sistem takdir görüyor. Fırınlarda uygulanan bu sistemde veren el alan eli görmüy

Veren El Alan Eli görmüyor

Murat ÇİFTÇİ

Askıda Ekmek projesi ile hayırseverlerin, ihtiyaç sahiplerini rencide etmeden onlarla ekmeklerini paylaşmalarını sağlamak adına bazı fırınlar da uygulanan bu sistem takdir görüyor.

Fırınlarda uygulanan bu sistemde veren el alan eli görmüyor, daha önceden ihtiyaç sahipleri için ekmek ücretleri ödeniyor,  ihtiyacı olan kişi gelip ihtiyacı kadar ekmek alıyor. Fırından ekmek alan hayırseverler, yoksullara vermek için istediği kadar ekmeğin parasını ödeyerek askıya ekmek bırakıyor.

Bahçelievler Mahallesinde Fırıncı olan Uğur Yavuz konu hakkında gazetemize bilgi verdi.

Fırıncı Uğur Yavuz, “Bu uygulama ile fakir insanlarımıza durumu yerinde olan insanlarımız yardım ediyor. Bu uygulamada yardımı yapan ve yardımı alan kişi birbirini görmüyor, kimse rencide olmuyor. Bu uygulamadan hem hayırsever vatandaşlar hem de fakir insanlar memnunlar.Güzel bir uygulama Şanlıurfa’nın genelinde bu uygulamanın yaygınlaştırılması adına çalışmalar yapılmalıdır” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER