Vefat etmeden önce son röportajını vermişti

Şanlıurfa kültürünü ve yarınların Şanlıurfa’sı için çaba veren giydiği yerel kıyafetlerle herkesin yeril ve yabancı’nın dikkat çeken her platformda Şanlıurfa’yı ve Şanlıurfa tarihini anlatan Mehmet Çağlayan Büyüyen Şanlıurfa için her zaman mücadele edeceğ

Vefat etmeden önce son röportajını vermişti

Şanlıurfa kültürünü ve yarınların Şanlıurfa’sı için çaba veren giydiği yerel kıyafetlerle herkesin yeril ve yabancı’nın dikkat çeken her platformda Şanlıurfa’yı ve Şanlıurfa tarihini anlatan Mehmet Çağlayan Büyüyen Şanlıurfa için her zaman mücadele edeceğini söylemişti Şanlıurfalı GAP’ın seyyahı Şanlıurfalı Mehmet Çağlayan, vefat etmeden önce Gazeteci Mehmet yıldırım’a verdiği son röportajında 55 yıl önce tanışıp âşık olduğu Hindli Nergizi aradığını söyledi.

1958’de konser vermek üzere Şanlıurfa’ya gelen Hindli şarkıcı Nergiz’i unutamadığını belirten GAP’ın seyyahı olarak tanınan Şanlıurfalı Mehmet Çağlayan, “1958’de konser vermek üzere Şanlıurfa’mıza gelen Hindli gurubun solisti Nergiz’in Avare şarkısını dinlediken sonra ilgi duydum.

Konser sonrasında dikkatini çekmiş olduğumdan beni yanına çağırdı. Tercüman aracılığıyla kendisi ve arkadaşlarıyla görüşük. Aynı gece Hint ekibini kendi iş yerime getirdim ve sıcak sohbetimiz aramızdaki ilişkinin başlamasına sebep oldu. Hindistan’a berabir gittik.

3 ay kadar Hindistan’da beraber kalık. Ben 3 ay sonra memleketime gelmek zorunda kaldım. Kendisi de şarkıcılığı bırakıp Şanlıurfa’ya gelemeyeceğini, sanatçılığını Şanlıurfa’da sürdürebileceğine inanamadığını belirterek o da Şanlıurfa’ya gelmedi. O tarihten itibaren uzun süre görüşemedik. 

Ancak 55 yıldır gençliğimi, yani aşkımi arıyorum” dedi. Kendini GAP.,in kıralı faysalı ilan eden Mehmet Çağlayan o zaman ben gençtim ama şu anda yaşlandım eski gençliğimi arıyorum ben zamanında genç kızlar benim hayranımdı diye konuştu Mehmet Çağlayan Şanlıurfa da Başta GAP Projesi olmak üzere Şanlıurfa,da kurulan deri fabrikasının kurulmasında Şanlıurfa’nın Eski bakanlarından Necmettin Cevheri İle birlikte emeği geçmişti Şanlıurfa’nın Efsanevi valilerinden Kadri Eroğan ile de çok samimi olan Mehmet Çağlayan bir süre Almanya’da yaşamıştı Şanlıurfa’da yapılan tüm etkinliklere ön saflarda yer alan Mehmet Çağlayan iyi bir Şanlıurfalıydı vefat etmeden önce son röportajını Gazeteci Mehmet Yıldırım’a vermişti Mehmet Çağlay’ın vefatı Şanlıurfa’da şok etkisi yarattı. (Mustafa Bayar)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER