Vatandaşlar kışlık değil mevsimlik alıyor

Şanlıurfa diğer illere göre vatandaşlar ayakkabı seçiminde bütün mevsimleri gözünde bulunduruyor. Diğer bölgelerde ağır kış koşulları yaşarken Şanlıurfa bu durumdan en az etkilenen şehirlerden biri oldu.

Vatandaşlar kışlık değil mevsimlik alıyor
Türkiye'nin bir çok bölgesinde ağır kış şartları yaşanırken Şanlıurfa'da bahar'dan kalma günler yaşanıyor. Kış şartları diğer bölgelere göre fazla sert geçmediğinden Ayakkabı esnafı vatandaşları yönelik rahat ayakkabı satışı yapıyor. Vatandaşlar ise Kentte fazla kar yağmadığından mevsimlik  ve rahat ayakkabıları tercih ediyor.
Özellikle kış aylarında ayakkabı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini belirten Şanlıurfa esnafı "Kışlık ayakkabının tabanları kalın ve dişli olmalı. Kaymaya karşı kauçuk türü malzemelerden üretilmiş olanları tercih edilmeli. Ayrıca ayakkabı alırken her iki teki de giyilmeli ve birkaç adım atarak rahatlığı, ayağı sıkıp sıkmadığı kontrol edilmeli. Dar kalıplı, üstü basık, sivri burunlu, yüksek topuklu ayakkabıların nasır ve benzeri bir çok probleme davetiye çıkarabilir, ayakkabı seçerken model ve renkten önce rahatlık ve ayağın şekline uygun olmasına özen gösterilmesidir. ”diye önerilerde bulundular.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER