Vali Küçük gençler için mahalleleri gezdi

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; Haliliye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde açılan Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Vali Küçük gençler için mahalleleri gezdi

Süleymaniye Mahallesinde bulunan sosyal konutlardan dört adedinin yapılan tadilatla dönüştürüldüğü gençlik merkezini ziyaret eden Vali Küçük; buradan faydalanan çocuklarla da bir araya geldi. Merkezde ders çalışan çocuklara kitap seti hediye eden Vali İzzettin Küçük; masa tenisi oynayan çocuklara da eşlik ederek bir süre çocuklarla raket salladı. 

Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya; merkezin mahallede yaşayan çocukların ve gençlerin kendilerini geliştirmeleri ve sosyal faaliyetler içerisinde yer almaları amacıyla kurulduğunu belirtti. 

Merkezi ziyaretinin ardından sosyal konutlarda incelemesine devam eden Vali İzzettin Küçük; bir blokun da yapılacak tadilatla mahalleye Kur’an Kursu olarak kazandırılması yönünde çalışma başlatılmasını istedi.  

Gençlik Merkezi ziyaretinin ardından Topdağı Mahallesine geçen Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; bu mahalleye de gençlik merkezi ve Kur’an Kursu kazandırılması için uygun görülen yerleri gezdi. Her mahalleye gençlik merkezi kazandırmak isteyen Vali İzzettin Küçük; bu konuda mahalle muhtarı ve mahalle sakinleriyle de görüştü. 

Son olarak Mimar Sinan İlk ve Ortaokulunda incelemelerde bulunan Vali İzzettin Küçük; derslik sayısının arttırılabilmesi için yapılabilecekler konusunda Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve okul idaresiyle görüştü. Derslik sayısını arttırmaya yönelik yapılacak çalışmalarla sınıf mevcudu sayısının aşağıya çekilmek istendiği belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER